vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranov – Humenné 3:0 (0:0)

1. kolo Slovnaft Cup
Vranov – Humenné 3:0 (0:0)

V pravej letnej horúčave sa postup Vranova zrodil zaslúžene. Domáci boli v ofenzíve nebezpečnejším tímom, čo už v prvom polčase premietli do troch gólových príležitostí. V 23. min. po rýchlej kontre a centri Šama minul bránu v sklze Streňo. O šesť minút priťukával Novák Kentošovi, no k strele sa dostal až Gdovin, ktorého delovka skončila na hradbe tiel pred ním. Z následného rohu Novák namieril do žrde a strelu Berendu hostia zblokovali. Dve minúty pred prestávkou sa medzi troma protihráčmi presadil Streňo a druhýkrát v zápase zvonila žrď.
Druhý polčas otvoril strelou z 20 m Kentoš a po Šamovej spätnej prihrávke ušla lopta v dobrej pozícii Streňovi. Ďalšiu tutovku spálil v 72. min. Kulich, keď hlavou mieril do žrde. Od tohto momentu však už Vranovčania mierili iba do čierneho. V 73. min. ušiel po Kentošovej prihrávke ofsajdovej pasci Streňo a sám pred Voharom nezaváhal. Domáci svoje víťazstvo spečatili zásluhou Dvorjaka v 82. a 83. min. V prvom prípade sa presným zásahom poďakoval za loptu naservírovanú ako na zlatom podnose Kulichovi. O pár desiatok sekúnd si obidvaja spoluprácu zopakovali. V tomto prípade ukázal Dvorjak svoje strelecké majstrovstvo v plnej paráde. Zbavil sa obrancu, vyhol sa brankárovi, ktorý ho síce vytlačil z uhla, ale domáci stredopoliar si naviedol loptu smerom k bráne a rutinérsky skóroval.
Góly: 73. Steňo, 82. a 83. Dvorjak.
Zostava Vranov: Bálint – Berenda, Novák, Gdovin, Paluba (84. Eštok), Turcovský, Kentoš, Šamo, Dvorjak, Kulich (84. Sopko), Streňo (82. Jáchym).