vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / R. Ocilka: Z chýb v cvičnej firme sa môžem v budúcnosti poučiť

  R. Ocilka: Z chýb v cvičnej firme sa môžem v budúcnosti poučiť

V priestoroch Obchodnej akadémie vo Vranove nad Topľou sa uskutočnil VII. ročník Vianočného veľtrhu cvičných firiem. Študenti stredných škôl si mohli v priamej konfrontácii s členmi odbornej hodnotiacej komisie či ostatnými návštevníkmi overiť v praxi svoje zručnosti pri prezentácii ponúkaných produktov a služieb. Kritéria v jednotlivých kategóriách kládli dôraz na originalitu a prístup k zákazníkovi, pretože nekompromisné podnikateľské prostredie na reálnom trhu núti hľadať tvorivé a inovatívne postupy, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou úspechu. „V prvom rade som svoju úlohu v komisii bral zodpovedne, lebo aj ja som chcel prispieť svojimi vedomosťami a skúsenosťami k tomu, aby sme vybrali firmu, ktorá bude reprezentovať OA vo Vranove nad Topľou na XVII. Medzinárodnom veľtrhu budúci rok v Bratislave. Náš veľtrh je na vysokej úrovni, ale stále je čo vylepšovať. V porovnaní s Bratislavou bolo vystupovanie jednotlivých reprezentantov firiem slabšie, ale na druhej strane sa môžeme pýšiť počtom stánkov v pomere k veľkosti miesta,“ hodnotil Roman Ocilka, ktorý v hodnotiacej komisii zastupoval študentov. 

Práve na poslednom ročníku Medzinárodného veľtrhu, ktorý sa konal 26. až 28. novembra, získal R. Ocilka ocenenie Najlepší reprezentant. Prestížny lesk tohto titulu zvyšuje fakt, že „zamestnancovi“ spoločnosti Smile Wood, s. r. o. pri Obchodnej akadémii vo Vranove bol udelený v konkurencii 65 cvičných firiem zo Slovenska, Česka, Fínska a Rumunska. „V prvom rade som na seba veľmi hrdý. Snažil som sa uspieť medzi veľkou konkurenciou, veď v každej cvičnej firme boli dvaja až štyria reprezentanti. O to viac si cením tento titul a som rád, že som takto mohol reprezentovať našu školu,“ konštatoval R. Ocilka.
 
Ako ďalej prezradil, úspešný reprezentant musí zvládnuť komunikáciu v rodnom i cudzom jazyku, neustále oslovovať zákazníkov a reprezentatívne vystupovať. „Taktiež je mimoriadne dôležité vedieť spontánne reagovať na otázky členov poroty, pretože mnohí z nich sú podnikateľmi a z toho dôvodu majú dostatok informácií o podnikaní,“ dodal R. Ocilka. 
 
Príležitosť pôsobiť v cvičnej firme má každý študent obchodnej akadémie. R. Ocilka túto možnosť využil pre to, aby mohol získať do budúcnosti cenné skúsenosti. „Výhodou cvičnej firmy je, že môžem robiť chyby spojené s podnikaním a z nich sa potom v budúcnosti poučiť. Ja osobne som s kolektívom cvičnej firmy Smile Wood, s. r. o. veľmi spokojný a taktiež veľké ďakujem patrí odbornej poradkyni Ing. Viere Lakatovej a pani zástupkyni Ing. Márii Chrapekovej,“ poďakoval sa na záver najlepší reprezentant Medzinárodného veľtrhu cvičných firiem 2013.
 
Výsledky – Školské cvičné firmy - Najlepší stánok: Larme de Vin, s.r.o., Najlepší katalóg - Santaplastic, s.r.o., Najlepší slogan - Santaplastic, s.r.o., Najlepšie logo - Blizz, s.r.o., Najlepší reprezentant - Ľubomír Kocák (OSA, s.r.o.), Najlepšia reprezentantka - Mariana Ivanová (Car - rental, s.r.o.), Najlepšia prezentácia - OSA, s.r.o., Najlepšia cvičná firma - 3. miesto - Car - rental, s.r.o., Najlepšia cvičná firma - 2. miesto - Elysium, s.r.o., Najlepšia cvičná firma - 1. miesto - OSA, s.r.o. 
 
Výsledky – Hosťujúce cvičné firmy - Najlepší stánok - SkyWings, s.r.o., Najlepší katalóg - JOB4YOU, s.r.o., Najlepší slogan - EuroHASS, s.r.o., Najlepšie logo - TOP - FOTO, s.r.o., Najlepší reprezentant - Jozef Antol (GAZELA, s.r.o.), Najlepšia reprezentantka - Júlia Piskurová (TOP - FOTO, s.r.o.), Najlepšia prezentácia - GAZELA, s.r.o., Najlepšia cvičná firma - 3. miesto - EuroHASS, s.r.o., Najlepšia cvičná firma - 2. miesto - SkyWings, s.r.o., Najlepšia cvičná firma - 1. miesto - RUBY, f.o. 
 
Obchodná akadémia vo Vranove by sa aj touto cestou chcela poďakovať za sponzorskú pomoc pri organizovaní Zimného veľtrhu cvičných firiem: Ing. Ľubomír Pidaný, HA – Dacová Ľudmila, Elmit – František Mikloš, Autoškola – Milan Madura, Eko FBB, s. r. o. – Ján Bačovčin, Miroslav Daňo, Ing. Ľubomír Hreháč, Ites, s. r. o. – Milan Fedor, MVDr. Ľuboš Jakubčin.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum