vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Anjel zo Strednej odbornej školy drevárskej pomohol chorým deťom

 Anjel zo Strednej odbornej školy drevárskej pomohol chorým deťom

Študenti Strednej odbornej školy drevárskej vo Vranove a umelecký rezbár Milan Krajňák vytvorili unikátne dielo 260 centimetrov vysokého anjela. Na sochu využili kmeň starej vŕby, ktorá rástla na školskom dvore a ohrozovala strechu objektu dielní s altánkom. 

Keďže vŕba musela byť z bezpečnostných dôvodov zrezaná, riaditeľ SOŠD Igor Šesták nechcel, aby drevo skončilo ako palivo v kozube, preto prišiel s nápadom osloviť M. Krajňáka, aby sa spolu so študentmi podujal vytesať z jej mohutného kmeňa sochu, na ktorej začali pracovať vo februári počas školského Dňa remesiel. Ako je známe, anjel bol prostredníctvom Nadácie Pontis, TV JOJ a Nového času v rámci projektu Srdce pre deti vydražený za 3 700 eur. Tento výťažok poputuje na konto nadácie. „Po zmedializovaní nášho daru Nadácii Pontis mi na môj osobný mail prišla pošta od jednej mamičky, ktorej dcéra zomrela na zákernú chorobu. Napriek tomu, že vyhlásila finančnú zbierku, nestihla vyzbierať dostatočnú sumu, aby jej pomohla..., preto nás poprosila, či by sme mohli vyrobiť anjela aj na jej hrob,“ uviedol I. Šesták. 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum