vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Emmka Hájniková sa ako prvá v okrese Vranov narodila päť minút po polnoci

Emmka Hájniková sa ako prvá v okrese Vranov narodila päť minút po polnoci

Prvým občanom okresu Vranov nad Topľou narodeným v roku 2014 je Emmka Hájniková, ktorá prišla na svet päť minút po polnoci ako prvé dieťa Mariany Hájnikovej z Michalka. „Vedeli sme, že to bude dievčatko, preto sme uvažovali ešte o mene Nina, ale nakoniec vyhrala Emma. Akurát sme netušili že príde na svet tak skoro,“ usmievala sa spokojná mamička, ktorej k dcérke s váhou 3090 gramov a dĺžkou 48 cm prišli zablahoželať prednostka okresného úradu Mária Cingeľová a starostka obce Michalok Viera Mihočová. „Nestáva sa často, aby sa nám dieťatko narodilo hneď pár minút po polnoci. Z vlastnej praxe môžem povedať, že je to skôr výnimočné. Narodili sa nám deti, samozrejme, aj 1. januára, ale až popoludní,“ uviedol primár gynekologicko-novorodeneckého oddelenia Vranovskej nemocnice Vladimír Spišák. 

Prvý občan mesta Vranov sa narodil 2. januára. Dávid Mucha je prvým synom Marianny Muchovej. Chlapček s váhou 3510 gramov a dĺžkou 50 cm prišiel na svet o 1.50 hod. „Meno Dávid dostal po otcovi,“ vysvetlila s radosťou v hlase mladá mamička, ktorú v piatok s gratuláciou navštívil primátor Ján Ragan. 
 
V roku 2013 bolo na gynekologicko-pôrodníckom oddelení Vranovskej nemocnice 877 pôrodov. V rámci holdingu „Svet zdravia“ dosiahol Vranov po Spišskej Novej Vsi druhú najvyššiu pôrodnosť. Z uvedeného počtu pôrodov bolo 270 cisárskych rezov (31 %). Narodilo sa 883 novorodencov (6x dvojičky), 4 deti boli mŕtvorodené. Z oddelenia ušlo 50 rodičiek. „Zaznamenali sme nárast prítomnosti otcov, ale aj iných sprevádzajúcich osôb pri pôrode, spolu až 43. Poplatok za túto službu je 25 €. Mamičky využívajú aj možnosť výberu pôrodníka. Okrem toho ponúkame predpôrodnú prípravu na oddelení a služby laktačnej sestry. Celé oddelenie má systém rooming-in (novorodenec spolu s mamičkou). Medzi novinky, ktoré sme v minulom roku zaviedli, patrí muzikoterapia a aromaterapia pred pôrodom,“ dodal V. Spišák.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum