vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / M. Gajdoš: Ak budeme poctivo pracovať, úspech sa dostaví

Boxeri MŠK Vranov majú za sebou prvé dva turnaje pod vedením nového trénera Martina Gajdoša. Absolvent Karlovej univerzity, kde získal najvyššiu trénerskú kvalifikáciu, si ako prioritu kladie prácu s mládežou a návrat popularity tohto športu v meste.

M. Gajdoš si uvedomuje, že cesta k úspechu vedie len cez kvalitnú mládežnícku základňu. Pri jej formovaní by chcel využiť skúsenosti získané v USA, či kontakty na Ukrajine, ktorá dala svetu fenomenálnych bratov Kličkovcov. „Stará pravda hovorí, že keď nezasadíš, nemáš úrodu. Fanúšikovia vo Vranove boxu rozumejú a ich nároky sú oprávnene vysoké. Mojou snahou bude vychovať generáciu boxerov, ktorá opäť pritiahne ľudí do haly,“ uviedol tréner boxerov MŠK Vranov Martin Gajdoš.

V súčasnosti pôsobí vo Vranove mladý a perspektívy tím, za ktorého prípravu by sa M. Gajdoš chcel aj touto cestou poďakovať trénerskej dvojici Marián Smolák - Marián Smolák ml. Práve na týchto pilieroch chce nový tréner postaviť budúcnosť vranovského boxu. „Hoci už ubehlo niekoľko rokov od momentu, keď popularita boxu dosahovala najvyššiu úroveň, dôvera, ktorú som dostal, je pre mňa dostatočne zaväzujúca a motivujúca, aby sme urobili maximum, aby ľudia mali opäť dôvod tešiť sa na box. Nie všetky tímy sa môžu pochváliť podmienkami, ako máme my v MŠK a práve kvôli tomu som optimistom, že ak budeme poctivo pracovať, úspech sa dostaví,“ zdôraznil M. Gajdoš.

Vzormi pre mládežnícku základňu by mohli byť slovenský reprezentant Marián Džupka a Martin Parlagi. Ten dnes pôsobí vo farbách Box Events Praha pod manažérom Stanislavom Škodom a keďže svoj talent potvrdil aj medzi profesionálmi, čaká ho vďaka rebríčkovému postaveniu zápas o titul majstra sveta. „S Maťom Parlagim sme v pravidelnom kontakte a prisľúbil, že tiež pomôže pri propagácii vranovského boxu. Plánujeme, aby sa predstavil doma aj v ringu. Verím teda, že už čoskoro ho vo Vranove uvidíme opäť v akcii,“ dodal M. Gajdoš.

Výsledky boxerov MŠK Vranov - Slovenská liga boxu – 14.3.2015, Komárno (110 účastníkov): 1. miesta: Martin Brila Marcel Denisjuk Samuel Sojka Kevin Balog Patrik Macko Michal Veliky. 2. miesta: David Gambrat Kristian Zmuda Jozef Balog Boris Chačlarian Radovan Bereš Alex Tancoš Adela Tačarova.

Slovenská liga boxu - 21.3. a 22.3.2015, Dubnica n/V. (69 účastníkov): 1. miesta: Ivan Rác Adela Tačarová. 2. miesta: Samuel Sojka Samuel Mikula Marcel Denisjuk. 3. miesta: Samuel Havelka Marcel Gaži, Gabriel Tkáč.

V akcii bol aj starší dorastenec Marián Džupka. Vo váhovej kategórii do 81 kg obsadil v konkurencii 106 boxerov z 20 krajín na turnaji v litovskom Vilniuse 5. miesto.

Dodáme, že dvojica talentovaných starších žiakov Alex Tancoš a Boris Chačlarian je momentálne na sústredení v ukrajinskej Kolomyy spoločne s ukrajinskou reprezentáciou, kde sa prípravujú na blížiace sa Majstrovstvá Slovenska žiakov a mladšieho dorastu, ktoré sa budú konať vo Vranove 18. -19.4.2015.   
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum