vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Nastúp a napíš svoj príbeh, pocestujeme na tvorivú besedu do Prešova

Hornozemplínska knižnica pripravila na pondelok 24. augusta 2015 pre svojich aktívnych detských čitateľov nezvyčajný zážitok - pocestujú za pani spisovateľkou Gabrielou Futovou na tvorivú besedu do Prešova. Cesta to bude nezvyčajná, pretože každý si prinesie okrem zážitku aj svoj príbeh. Deti sa už počas cesty do Prešova krok po kroku dozvedia, ako správne zostrojiť svoj príbeh o stretnutí s pani spisovateľkou, ako nastaviť scény, opísať prostredie, vytvoriť dôveryhodné postavy, ako si naplánovať dej príbehu, vyvolať napätie, oživiť príbeh dialógmi, dej trochu zamotať a nakoniec ho rozuzliť s prekvapivým záverom. Tvorivou besedou v Prešove ukážeme deťom, ako si zostrojiť mapu príbehu, vďaka ktorej sa pri písaní nestratia, ale aj to, ako všetko opísať zaujímavými slovami. Veríme, že sa nám Tvorivá beseda v Prešove vydarí a s najkrajším príbehom sa podelíme aj s čitateľmi novín.

Srdečne pozývame najaktívnej­ších detských čitateľov, aby sa prihlásili na telefónnom čísle 057/4464468, klapka 103 – Oddelenie pre deti a mládež.

Podujatie sa uskutočňuje v rámci projektu VRANOVSKÉ KNIHODNI 2015, s finančnou podporou MK SR.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum