vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Malá morská víla a piráti

Malá morská víla a piráti

Poznáte malú morskú vílu? Viete o tom, že v tomto roku oslávi táto rozprávka 180 rokov od chvíle keď bola napísaná? Viete o tom, že filmová verzia rozprávky Karla Kachyňu s Miroslavou Šafránkovou v hlavnej úlohe oslávi 40. výročie? Viete o tom, že rozprávková NOC S ANDERSENOM sa uskutočňuje už 16. Rok? Že je to medzinárodné podujatie, do ktorého sa zapájajú knižnice v ČR, Poľsku, Slovinsku, Slovensku a ďalších krajinách? Zatiaľ je prihlásených 1523 knižníc a to verejných aj školských, ktoré organizujú 1. apríla tradičnú NOC S ANDERSENOM. Do tohto výnimočného podujatia sa každoročne zapája aj Hornozemplínska knižnica vo Vranove nad Topľou. K medzinárodnej téme Malá morská víla pripájame vo vranovskej knižnici pirátov. Preto sa môžu naši najaktívnejší detskí čitatelia tešiť na rozprávkovú noc, počas ktorej sa premenia nielen na malé morské víly a krásne podmorské príšerky, ale aj na pirátov, ktorí „okupujú“ tento „morský svet“. Tešíme sa na čarovnú noc, ktorá je pripravená pre tých našich najvernejších, ktorí milujú knihy, čítanie, ktorí majú radi rozprávky a prekvapenia...

Ak chcete s deťmi prežiť čarovné chvíle, zúčastnite sa večerného programu, ktorý začína od 17.00 h prípravou kostýmov a pokračuje o 18.00 hod. programom o H.CH. Andersenovi a jeho rozprávkach. O 20.00 hod. budú rozprávkové bytosti a piráti kráčať ulicami mesta a aby ich bolo dobre poznať, budú mať v ruke lampióny a budú vás pozývať do rozprávky. V pobočke Vlastivedného múzea - v budove Hornozemplínskeho osvetového strediska - ich bude čakať kúsok histórie. Po návrate do podmorského sveta knižnice budú spáči hľadať morské perly...čaká ich tanec morskej víly a ďalšie andersenovské rozprávkoviny. Ak patríš aj ty k našim verným aktívnym čitateľom, spĺňaš všetky predpoklady získať Preukaz spáča a chceš prežiť rozprávkovú NOC S ANDERSENOM, príď k nám do knižnice, over si, či spĺňaš požiadavky, ak spĺňaš, potom už len musia Tvoji rodičia súhlasiť a vyplniť prihlášku....!!!

Narodenie dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena je tou najlepšou príležitosťou prečítať si jednu z jeho rozprávok, napríklad aj tú o malej morskej víle, rozprávať sa s deťmi o priateľstve, láske, tvorivosti, fantázii. A možno aj my dospelí budeme pri ich čítaní prekvapení, ako Andersenova fantázia pripomína podobenstvá, za ktorými sa skrýva všedný život. Tešíme sa na tých, čo prídu na večerný program, aj na tých, ktorí s nami ostanú celú noc!

Emília Antolíková a kolektív pracovníkov Hornozemplínskej knižnice

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum