vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Majitelia psov by mali venovať srsti svojich miláčikov väčšiu pozornosť

 Majitelia psov by mali venovať srsti svojich miláčikov väčšiu pozornosť

Starostlivosť o srsť psa by mala byť pre každého majiteľa pravidlom. Práve v tomto medziobdobí, kedy končí zima a o slovo sa stále viac hlási jar, treba venovať našim štvornohým miláčikom väčšiu pozornosť. Vo Vranove nad Topľou ponúka kompletnú profesionálnu starostlivosť psí salón MINEBEA. Jeho majiteľka Oľga Borošová, ktorá je chovateľkou welsh springer spanielov, sa v strihaní psov zdokonaľovala v slávnej chovateľskej stanici Nyliram v Anglicku.

Psy (a nielen oni) majú geneticky dané, že s príchodom zimy je ich prirodzenou ochranou pred chladom zahustená srsť. Naopak, v momente, ako sa začne otepľovať, túto podsadu zhadzujú a vtedy je dôležité pravidelné vyčesávanie. „Často vysvetľujem, že podsada, ktorú pes pustí, ostáva vo vrchnom kožuchu a telo sa prehrieva. Zároveň keď to majiteľ podcení, vznikajú dredy, ktoré sa už nedajú rozčesať a vtedy mi neostáva nič iné iba srsť kompletne oholiť. Dnes už však na vyčesávanie máme špeciálne hrebene, ktoré vyčesávajú iba starú srsť, čo zjednodušuje starostlivosť pre psa, aj jeho majiteľa,“ vysvetľovala majiteľka psieho salónu MINEBEA Oľga Borošová.

Starostlivosť o psa sa však srsťou nekončí. Pravidelnú pozornosť si žiada čistenie uší, odstraňovanie zubného kameňa, kontrola análnych žliaz a strihanie pazúrikov. „Psy v panelákoch nemajú dostatok pohybu v ich prirodzenom prostredí, preto je potrebné skracovať im pazúriky minimálne každé dva mesiace. Ak im totiž zarastú do nohy, stáva sa to pre nich veľmi bolestivé. Psy nám často sami naznačia problém a keď si napr. začnú olizovať labku, vtedy viete, že niečo nie je v poriadku,“ upozornila O. Borošová.

Filozofiou salónu MINEBEA je individuálny prístup ku každému klientovi, k čomu patrí aj poradenstvo, ako sa o psa správne starať. „Veľa s klientmi hovorím o strave. Keď vidím, že sa zapaľujú očká, ušká, plnia análne žliazky, vtedy treba stravu pozmeniť, alebo spestriť, lebo granule mnohokrát obsahujú látky, ktoré psy nedokážu stráviť, a to má svoje následky. Vtedy mám najradšej prírodnú cestu, keď odporúčam viac zeleniny, vajíčka, tvaroh, alebo aspoň zmenu granúl. Celkovo však platí, že pes musí mať pestrú stravu, veď ani my ľudia nebudeme jesť stále to isté. Zabúdať by sme nemali ani na ovocie, či zeleninu, a reakciou ostaneme prekvapení. Moji psy majú radi maliny, z vlastnej skúsenosti teda môžem povedať, že len treba nájsť, čo im chutí a oni sa vám za vašu pozornosť určite odvďačia,“ dodala s úsmevom O. Borošová.

 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum