vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Dievčatá z CFT Academy priviedli na trávnik reprezentácie Slovenska a Švédska

 Dievčatá z CFT Academy priviedli na trávnik reprezentácie Slovenska a Švédska

V súboji o postup na Majstrovstvá Európy vo futbale žien privítalo Slovensko v piatok v Poprade Švédky. Na futbalovom sviatku pod Tatrami nechýbali ani dievčatá z CFT Academy Girls, ktoré reprezentantky obidvoch krajín priviedli na hraciu plochu. Dodáme, že Švédsko figuruje v rankingu FIFA na 6. mieste, na turnaji EURO sa predstavilo desaťkrát, pričom v roku 1984 získalo európsky titul, v rokoch 1997 a 2013 obsadili „Tre kronor“ zhodne tretiu priečku. Účastníčky blížiacej sa letnej olympiády v Riu potvrdili úlohu favoritiek a do tabuľky si po víťazstve 3:0 pripísali tri body.

Keďže chlapci z CFT Academy asistovali pri viacerých podobných zápasoch, v piatok sa bok po boku vedľa slovenských a švédskych reprezentantiek postavili dievčatá. Myšlienka dopriať tento nezabudnuteľný zážitok aj im sa zrodila na pracovnom stretnutí zástupcov akadémie Daniela Štullera, Petra Hersteka a Erika Makóa na pôde Slovenského futbalového zväzu, kde ich privítala koordinátorka ženského futbalu na Slovensku a zároveň naša reprezentantka pôsobiaca v rakúskom St. Pöltene Alexandra Biróová s asistentkou trénera pri mládežníckych reprezentačných výberoch Natáliou Látal Mackovičovou. „V CFT Academy si dávame záležať na tom, aby futbal bol pre dievčatá a chlapcov zážitkom. O toto sa snažíme nielen na tréningoch, či počas turnajov, ale hľadáme pre nich aj rôzne iné možnosti a jednou z nich je napr. vyprevádzanie hráčov. O to viac sme radi, že na SFZ zareagovali na našu prosbu pozitívne a pozvali nás na obidve stretnutia proti Švédsku a Poľsku,“ uviedol tréner dievčat CFT Academy Girls Erik Makó.

Dievčatá z CFT mohli nakuknúť do kabíny slovenskej reprezentácie už počas rozcvičky a potom priviedli základné jedenástky na trávnik. Emotívny moment prišiel najmä pri našej hymne, keď si ruku položili na srdce a odspievali ju spolu s hráčkami, realizačným tímom a fanúšikmi. „Budem osobný. V sobotu som si v bráne Vranova vytvoril nový osobný rekord bez inkasovaného gólu, čo ma síce teší, lebo mužstvu chcem vždy pomôcť, ale práve práca s deťmi a pre deti dáva futbalu v mojich očiach úplne iný a nový rozmer. Pochopiť sa to však dá len vtedy, keď zažijete, akým spôsobom dievčatá žijú pre všetko, čo je spojené s futbalom a je úplne jedno, či ide o tréning, zápas, spievanie hymny alebo hitov Kristíny po ceste v autobuse domov. Toto všetko je pre nás v akadémii nákazlivo inšpiratívne,“ zdôraznil s úsmevom E. Makó.          
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum