vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / J. Svetlík napodobnil Ronaldinha napriek nepríjemnému zraneniu

J. Svetlík napodobnil Ronaldinha napriek nepríjemnému zraneniu

V štvrťfinále futbalových majstrovstiev sveta 2002 zostrelil v 50. min. Paul Scholes štyridsať yardov od vlastnej brány Klebersona. Za stavu 1:1 sa k priamemu kopu postavil Ronaldinho a fenomenálne ho zakrútil na druhú žrď ponad bezmocného Davida Seamana. Brazília nakoniec postúpila do finále, jej hráči sa tešili z titulu svetových šampiónov a tento moment vstúpil do histórie svetového futbalu. O rovnakú parádu sa cez víkend postaral v V. lige, skupina Vihoraltsko-Dukelská aj stredopoliar FK Nižný Hrušov Jaroslav Svetlík, ktorý podobným spôsobom rozhodol o jednogólovom víťazstve nad Sačurovom.

J. Svetlík napodobnil Ronaldinha napriek nepríjemnému zraneniu: https://www.youtube.com/watch?v=0oq974EmpBo

V prípade kreatívneho playmakera nejde o jediný pozoruhodný moment v stretnutí 18. kola. V polovici prvého polčasu sa totiž nepríjemne (futbalovo netradične) zranil, no napriek tomu nechcel o vystriedaní ani počuť. Po rýchlom ošetrení sa okamžite pýtal do hry a v strede poľa ďalej dirigoval hru svojho mužstva. „Keď som bežal popri hráčovi súpera, rukou som zavadil o jeho dres a otočilo mi prstenník do opačnej strany. Nechal som si ho narovnať a hral som ďalej. Svoju úlohu zohral adrenalín a fakt, že zápas nebol rozhodnutý, preto som chcel mužstvu pomôcť,“ vysvetľoval stredopoliar FK Nižný Hrušov Jaroslav Svetlík. Dodáme, že röntgen nakoniec potvrdil nielen vykĺbenie prsta, ale aj jeho zlomeninu.

Hoci N. Hrušov mal v prvom polčase niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie, bránu súpera odkliať nedokázal. Rozhodujúci moment si domáci nechali na 63. min., kedy J. Svetlík z priestoru pri striedačke Sačurova zahrával priamy kop. Ako športovo priznal, jeho zámerom bolo centrovať, nie strieľať na bránu. „Musím priznať, že pôvodne som chcel centrovať na zadnú žrď. Lopta aj mala správny smer, ako som si prial, ale vietor ju trošku sfúkol a keďže brankár bol privysoko, skončila v sieti. V polovici jej letu som začínal tušiť, že by to mohol byť gól, aj keď mojim zámerom naozaj nebolo zakončovať priamo,“ zdupľoval férovo J. Svetlík. 

Víťazstvo N. Hrušova nad Sačurovom bolo tretím v rade. V prvom jarnom kole síce zverenci trénera Štefana Kalafu podľahli lídrovi z Humenného, no vzápätí zdolali Hanušovce 6:0 a v Sedliskách vyhrali po divokej prestrelke 5:3. Napriek tomu, že teraz ponúkli domáci diétnejšie gólové predstavenie, nič to nemení na tom, že aktuálne im patrí 4. priečka a túto pohodu by chcelo mužstvo pretaviť do úspešných výsledkov aj v ďalších vystúpeniach. „Predpokladali sme, že hostia k nám neprídu hrať otvorenú partiu, a to sa potvrdilo. V takýchto zápasoch je dôležité dať rýchly prvý gól. S Hanušovcami sme viedli 2:0 v 10. min. a v Sedliskách v 15. min., teraz sa nám však niečo podobné nepodarilo. Na druhej strane chcem oceniť výkon Sačurova, ktorý je síce predposledný, ale u nás sa prezentoval dobrou a pozornou obranou. V ďalšom priebehu nás čakajú už len mužstvá z vyšších tabuľkových pozícií, preto som rád, že môžeme hrať uvoľnene a futbal si na trávniku užívať bez tlaku z výsledkov,“ dodal J. Svetlík. 
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum