vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / VARGOVČAN laureátom medzinárodného festivalu v Poľsku

VARGOVČAN laureátom medzinárodného festivalu v Poľsku

Folklórny súbor Vargovčan sa zúčastnil medzinárodného festivalu pod názvom „IX Międzynarodowy Festiwal Muzyki, Sztuki i Folkloru Białystok i województwo podlaskie“ v Poľsku. Festivalu sa zúčastnilo 14 zahraničných a 9 domácich folklórnych kolektívov, ktoré boli vybrané na základe konkurzu usporiadateľov.

Africký kontinent zastupoval súbor z Maroka a tradičnú tanečnú a hudobnú kultúru európskych národov priblížili obecenstvu súbory z Bieloruska, Ukrajiny, Maroka, Talianska, Chorvátska, Cypru, Litvy, Maďarska, Rumunska, Ruska a náš folklórny súbor, ktorý zastupoval Slovensko. Centrom festivalu bolo mesto Białystok, nachádzajúce sa v Podleskom vojvodstve na východe Poľska. Počas sedemdňového pobytu mali tanečníci možnosť spoznávať prírodné, historické, kultúrne a národopisné pamätihodnosti regiónu, ako aj nadväzovať kontakty s účastníkmi festivalu, či s hostiteľmi jednotlivých vystúpení.

Poobedňajšie a večerné hodiny patrili vystúpeniam a krojovaným sprievodom v mestách Goniądz, Hajnówka a Białystok. Súbor spoločne s ľudovou hudbou Štefana Cínu, ktorá súbor doprevádzala sa na týchto vystúpeniach predstavil s 20-45 až 60 minútovými programovými blokmi z premiérového programu „Kým žiješ tancuj a špivaj“ v rámci ktorých na vysokej úrovni reprezentoval domáci tanečný folklór, ako aj mesto Hanušovce nad Topľou a Prešovský región.

„Po troch vystúpeniach nám bolo povedané že tancujeme aj štvrté v posledný deň festivalu a bol to záverečný ceremoniál. Samotné vystúpenie bolo o to krajšie že porota zložená z choreografov z Ruska, Izraelu a Poľska nás ocenili prvým miestom a cenou laureáta festivalu začo im veľmi pekne ďakujeme.“

Mladí folkloristi aj touto cestou ďakujú všetkým tým, ktorí nás podporujú.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum