vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / „My sme východ“ ocenil symbolickou tehlou Jiřího Zemana a skupinu Drišľak

„My sme východ“ ocenil symbolickou tehlou Jiřího Zemana a skupinu Drišľak

„My sme východ“ sa po roku vrátil do Vranova nad Topľou a pred AOC to opäť žilo fantastickou atmosférou! Sobotňajšie popoludnie a večer však neboli iba o skvelej zábave, ale organizátori v spolupráci s mestom Vranov nad Topľou ocenili symbolickou tehlou Jiřího Zemana z HC Bulls a skupinu Drišľak.

My sme východ“ je už štvrtým ročníkom sérií letných podu­jatí, ktoré sa toto leto konajú vo ôsmich mestách na východnom Slovensku. O východniaroch sa hovorí, že robia veci zo srdca, ale hlavne sa o nich traduje, že sa vedia zo srdca a naplno zabávať. Vranov nebol výnimkou!

Tradíciou v rámci série podu­jatí „My sme východ“ je oceňovanie osobností a kolektívov reprezentujúcich svoje mesto tým, že „budujú“ jeho pozitívny imidž. Vo Vranove si ako prvý prebral symbolickú tehlu Jiří Zeman. „Rozmýšľal som, čo sa nám za posledný rok podarilo vybudovať a som rád, že sa podarila fantastická vec – dostavali sme zimný štadión. Už máme aj hokejových žiakov, ktorí robia prvé športové kroky a za toto všetko patrí najväčšia vďaka Jirkovi Zemanovi,“ vysvetľoval moderátorskému tandemu Junior – Marián Čekovský primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan.

Ako pripomenul Jiří Zeman, STD Arénu sa podarilo otvoriť v decembri a po trištvrte roku pôsobenia HC Bulls si v novej sezóne odkrútia ligovú premiéru žiaci 3. a 4. ročníka. „Najťažší bol asi ten rok, keď sme pracovali na dostavbe. Snažili sme sa hľadať ideálne riešenia, preto sme jazdili po celej Európe a zbierali informácie. Z tohto miesta by som sa chcel poďakovať mojej manželke, pretože jej sa už o zimnom štadióne musí zdať,“ nezabudol sa poďakovať svojej polovičke Jiří Zeman.

V „kategórii“ kolektív sa za zviditeľnenie mesta Vranov nad Topľou dostalo pocty skupine Drišľak. „Keď som si pozeral dnešný program, pri Drišľaku som si uvedomil, že dlhé roky „budujú“ slávu Vranova a vlastne aj celého východného Slovenska, pretože neopakovateľným spôsobom reprezentujú náš írečitý jazyk, či zmysel pre humor a všade, kde prídu, dokážu urobiť skvelú zábavu,“ zdôraznil J. Ragan. Radosť z ocenenia netajil predovšetkým Vilo Kalman, ktorý mal v tom absolútne jasno. „Počekám jak dajú cehlu a budzem špivac „neveríííím, že si nebola vyrobenááá pre nááás,“ vytiahol hit skupiny Desmod a vzápätí s humorom jemu vlastným upozornil J. Ragana, že jedna tehla stačiť nebude: „Pán primátor, ale nás je pejc.“

Po koncerte Drišľaku patrilo finále IMT Smile. Partia okolo Ivana Táslera a Vranovčania našli k sebe cestu okamžite. „Kapela hrala z vesela“ a ľudia ukázali, že naozaj nie sú zlí... Atmosféru si pochvaľoval aj Junior, ktorý na otázku J. Ragana, či majú rozmýšľať nad nomináciami na ocenených aj o rok, dal jasnú odpoveď. „Ako sme vedeli po minulom roku, že tu budeme opäť, toto je jasný dôkaz (a ukázal na publikum), že hoci možno bude o rok menej miest, vo Vranove sa vidíme na sto percent,“ odpovedal Junior.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum