vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Na štadióne MFK Vranov sa začalo s výmenou trávnika za umelý

Na štadióne MFK Vranov sa začalo s výmenou trávnika za umelý

Futbalisti MFK Vranov budú môcť ešte v tomto roku hrať a trénovať na novom ihrisku s umelou trávou. Na investícii v predpokladanej výške 400 tis. eur sa budú podieľať mesto Vranov nad Topľou, Prešovský samosprávny kraj a spoločnosť STD DONIVO a.s.

Futbalový štadión na ulici B. Němcovej predstavuje futbalovú základňu pre žiacke a dorastenecké futbalové mužstvá, ako aj mužstvo dospelých a je zároveň sídlom Mestského futbalového klubu. S cieľom ponúknuť na hlavnej hracej ploche moderné zázemie sa radnica rozhodla v spolupráci s investorom STD DONIVO a.s. uložiť umelý trávnik.

V prvej etape mesto a PSK zrealizujú samostatné stavebné dielo pozostávajúce z týchto prác – odstránenie pôvodného trávnika, zhutnenie podložia, návoz a zhutnenie kameniva, zhotovenie drenáže a pokládka podložky pod umelú trávu. Po ukončení týchto prác mesto Vranov nad Topľou obdrží formou daru pokládku umelého trávnika od súkromného investora spoločnosti STD DONIVO a.s. „Vo viacerých mestách a súťažiach už takýto projekt zrealizovali, preto sme sa rozhodli aj my vybudovať ihrisko s umelou trávou, čím sa nám podarí zvýšiť jeho využiteľnosť, pretože bude k dispozícii pre tréningový proces a majstrovské zápasy žiakov, dorastencov a samozrejme A-mužstva. Keďže v blízkosti štadióna nemáme plochu, kde by sme tento zámer mohli zrealizovať, rozhodli sme sa uložiť umelý trávnik na hlavnú hraciu plochu,“ vysvetľoval primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan.

S prácami na hlavnej hracej ploche sa začalo v piatok. Z toho dôvodu odohrajú futbalisti MFK Vranov posledné dva „domáce“ zápasy s Plavnicou a Bardejovskou Novou Vsou na ihriskách súperov. Ukončenie projektu s uložením umelého trávnika je naplánované v mesiaci november. „Máme vysúťaženú firmu, ktorá bude realizovať celú akciu, to znamená stavebné dielo, aj uloženie podložky a umelej trávy. Ešte sme potrebovali nejaké technické veci k podpisu zmluvy, ktorá bola podpísaná vo štvrtok. Predpokladáme, že práce budú ukončené do polovice novembra, najneskôr do konca novembra,“ uviedol po štvrtkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva J. Ragan.

Súvisiace fotogalérie

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum