vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Katarínske kúpanie - kotlík 2017 bude opäť skvelou reklamou na výbornú atmosféru

Katarínske kúpanie - kotlík 2017 bude opäť skvelou reklamou na výbornú atmosféru

Otužovanie dnes už nie je tabu, ale fenomén. K jeho propagácii prispelo aj Katarínske kúpanie, ktoré sa stalo tradičným podujatím s pridanou spoločenskou hodnotou i vďaka súťaži vo varení guľášu, či bohatému sprievodnému programu.

Rekreačný areál Lysá Hora vo Vyšnom Kazimíri bude žiť 18. novembra už od „ôsmej“, kedy sa začína súťaž vo varení guľášu. Minulý rok predviedlo svoje kuchárske umenie 40 tímov! Pripomenieme, že jedinou podmienkou je, aby si ich členovia priniesli kompletný set na varenie, pretože v areáli je zakázané zakladať otvorený oheň. „Keď sme si povedali, že chceme zorganizovať kúpanie, rozmýšľali sme nad tým, čo by sme ľuďom ponúkli, aby mali dokonalý zážitok z celého dňa. Keďže sme zároveň chceli ponúknuť aj občerstvenie, skrsla myšlienka, že sa dáme dokopy partie, uvaríme guľáš a môžeme si pritom aj zasúťažiť. Som rád, že sa to ujalo a stala sa z toho pekná spoločenská tradícia,“ vysvetľoval Rastislav Košalko z Klubu otužilcov Vranovské vydry.

Popri varení bude do nálady vyhrávať prešovská country kapela Bumerang, DJ a prezentovaná bude indiánska kultúra. „Možno nie každý vie, že vo Vranove pôsobí komunita, ktorá sa venuje tejto téme. Dokonca zorganizovali aj česko-slovenský zraz, ktorého sa zúčastnilo viac ako 2 000 trampov... Indiánsku kultúru odprezentujú oblečením, rituálmi, postaví sa tee-pee, predstavia históriu a najmä deti sa budú môcť zahrať na indiánov,“ pozval s úsmevom R. Košalko.

Katarínske kúpanie je oficiálnym začiatkom otužileckej sezóny, no ako dodal R. Košalko, s partiou Vranovských vydier otužujú dvakrát do týždňa (v stredu a nedeľu) už od septembra. Okrem pravidelných účastníkov kúpačiek si chodia vstup do vody vyskúšať mnohí aj premiérovo a vo väčšine prípadov reagujú na túto skúsenosť pozitívne, čo sa potom premieta do toho, že sa otužovaniu začínajú venovať v oveľa vyššej intenzite. Pripomenieme, že o 13.40 hod. je v programe súťažné štafetové plávanie 4 x 50 metrov a o 14.00 hod. hromadný vstup do vody. „Katarínske kúpanie je pozvánkou pre všetkých, ktorí doteraz s otužovaním váhali. Viacerí mi potvrdili, že je jednoduchšie vstúpiť do vody v spoločnosti ďalších desiatok ľudí, ako keby to mali skúšať individuálne. Jeden známy, ktorý raz váhal na brehu, sa mi priznal k tomu, že ho motivovalo, keď videl, ako to zvládli ženy a deti, preto si povedal, že to musí „dať“ aj on ako chlap. Na druhej strane, nikto nepočíta, či niekto strávi vo vode desať sekúnd alebo dve minúty, vyslovene je to na každom, kto sa ako cíti. Keďže k nám chodia nielen otužilci z východného Slovenska, ale aj z Nitry, či Martina, v neformálnych rozhovoroch môžu od nich získať začiatočníci naozaj veľmi cenné cenné rady, ako správne otužovať,“ dodal R. Košalko.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum