vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Tréner CFT Sačurov/Dl. Klčovo Ľ. Hric: Vďaka CFT Academy si chlapci plnia detský futbalový sen

  Tréner CFT Sačurov/Dl. Klčovo Ľ. Hric: Vďaka CFT Academy si chlapci plnia detský futbalový sen

Počas dvoch víkendov sa v areáli Základnej školy Lúčna predstavili na 3. ročníku turnaja Talent´s Trophy tri desiatky tímov zo Slovenska, Maďarska, Ukrajiny a Poľska. Inšpiráciou pre organizátora podujatia CFT Academy Slovakia bolo ponúknuť hráčom v ich centrách možnosť konfrontácie s rovesníkmi aj na medzinárodnej úrovni.

Postupom až do finále to najďalej dotiahli zverenci Ľubomíra Hrica z CFT Sačurov/Dlhé Klčovo. Hoci nenastúpili v kompletnom zložení, zo základnej skupiny postúpili z 1. miesta, keď body stratili iba po bezgólovej remíze so Sanokom. Mimochodom tento zápas sa hral vo fantastickej diváckej kulise, o ktorú sa postarali rodičia detí aj z iných centier, preto si chlapci duel užívali so všetkým, čo k futbalu patrí.

Ich finálovým súperom bol Olasz Focisili Debrecen a tréner Ľ. Hric zvolil zaujímavú formu motivácie. „Pred stretnutím som si vygooglil, koľko má Debrecen obyvateľov. Chlapcom som povedal, že hoci Sačurov má okolo 2 300 obyvateľov a náš maďarský súper 205 000, majú príležitosť ukázať, že čísla nič neznamenajú. Napriek tomu, že podali dobrý výkon, predsa len sa už na nich prejavila únava a vo finále sme prehrali 0:3,“ uviedol tréner CFT Sačurov/Dl. Klčovo Ľubomír Hric.

Celkovo hodnotil Ľ. Hric výkony svojich zverencov pozitívne. Najlepším brankárom v kategórii U-8 sa stal Martin Tokár a honor najlepšieho strelca si s 10 gólmi vystrieľal Oleg Zahradnik. Ďalších sedem presných zásahov pridal Alex Hric, dvakrát skóroval Adam Korytko a oporami boli tiež Filip Orosi s Timotejom Mattom. „Sú to poctiví chlapci, ktorí na svoje vek pristupujú k tréningom zodpovedne. Som rád, že aj v zápasoch ukázali to, čo trénujeme. Nebáli sa presadiť individuálne a hoci nás bolo menej, popasovali sa s tým veľmi statočne,“ hodnotil Ľ. Hric.

CFT Academy pôsobí v Sačurove tretí rok a Ľ. Hric víta práve skutočnosť, že akadémia vytvára priestor pre futbalové talenty vo vekových kategóriách do 10 rokov. Keďže tento systém v minulosti v obciach nefungoval, oslovilo ho to a podujal sa priložiť ruku k dielu ako tréner. „Keď som bol malý chlapec, nevedel som, čo je to turnaj. Teraz aj vďaka našej Academynilige, či Talent´s Trophy nemajú chlapci núdzu o takéto zážitky počas celého roka. Vďaka tomu môžu robiť, čo ich baví, stretávajú nových kamarátov a najmä si plnia svoje detské futbalové sny. Na druhej strane, zaujímavá skúsenosť je to i pre mňa, ako trénera. Hoci som učiteľ, takéto malé deti som predtým netrénoval, no vďaka napr. Coerveru Coachingu som sa naučil veľa nového aj ja,“ dodal Ľ. Hric.

Talent´s Trophy sa konal pod záštitou primátora mesta Vranov nad Topľou Ing. Jána Ragana. Projekt bol podporený z rozpočtu Prešovského kraja.
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum