vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Multifunkčný športový areál pri ZŠ Sídlisko II bude slúžiť športovej verejnosti z celého okresu

Multifunkčný športový areál pri ZŠ Sídlisko II bude slúžiť športovej verejnosti z celého okresu

Športová verejnosť nielen v meste Vranov nad Topľou, ale v celom okrese dostala darček. Darček v podobe nového multifunkčného športového areálu pri Základnej škole Sídlisko II, ktorý slávnostne prestrihnutím pásky otvorili v stredu.

Komplexnou prestavbou funkčných športových plôch v areáli Základnej školy Sídlisko II. vo Vranove nad Topľou vznikla atletická dráha s dĺžkou 220 metrov, sektory pre skok do diaľky, trojskok, vrh guľou, hod oštepom, či skok do výšky. Na multifunkčnom ihrisku sú vytvorené podmienky pre volejbal, hádzanú, aj tenis. Na celkovej investícií vo výške takmer 300 tis. eur participoval sumou 100 tis. eur Prešovský samosprávny kraj a 90 tis. eur získalo mesto Vranov nad Topľou v rámci akčného plánu. „Šport je doteraz najlepšou a ničím neprekonanou zdravou aktivitou na trávenie voľného času, ale má aj výchovný potenciál. Rozhodli sme sa teda práve športom pôsobiť preventívne proti drogám, kriminalite a ďalším nežiaducim sociálno-patologickým javom. Myšlienka posilnenia športu je síce pekná, ale na to, aby sa stala skutočnosťou, je potrebné vytvoriť športovcom vhodné podmienky a verím, že dnešným dňom sa to podarilo,“ uviedol riaditeľ ZŠ Sídlisko II Milan Bendik.

Nový areál bude, ako to prisľúbil M. Bendik, slúžiť nielen žiakom ZŠ Sídlisko II, ale aj ostaným základným a stredným školám na území mesta, či na prípravu športovcov reprezentujúcich MŠK. Mimo pracovného času a počas víkendov ho môže využívať verejnosť. „Hlavnou iniciatívou bola aktivita riaditeľa ZŠ M. Bendika, pretože kedysi tu atletický areál bol a žiadalo sa do neho investovať. Som rád, že sa nám podarilo nájsť finančné prostriedky, vďaka čomu dnes môžeme povedať, že sme vybudovali areál, na ktorý môžeme byť hrdí. Rovnako ma teší, že všetky športoviská spĺňajú podmienky aj z hľadiska bezpečnosti a nič teda nebráni žiakom, aby sa venovali atletike, či iným športom,“ vysvetľoval primátor Vranova nad Topľou Ján Ragan.

 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum