vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vo Vranovskej nemocnici a.s., sa narodilo tisíce bábätko

Vo Vranovskej nemocnici a.s., sa narodilo tisíce bábätko

Manželia Juliana a Jaroslav Kotľároví zo Sečovskej Polianky si tento rok dopriali ako rodičia dvojnásobnú radosť. Vo februári sa tešili z prvorodeného Jakubka a ich druhý syn Filipko, ktorý sa vypýtal na svet 28. decembra, bol tisícim dieťaťom narodeným v roku 2017 na gynekologicko-pôrodníckom oddelení Vranovskej nemocnice a.s.

Viac ako tisíc detí sa vo Vranovskej nemocnici, a.s. narodilo naposledy v roku 2000. Tento radostný míľnik sa podarilo prekonať až teraz, pričom „vyvoleným“ dieťatkom je Filipko Kotľár zo Sečovskej Polianky. Rodičom Juliane a Jaroslavovi sa narodil 28. decembra o 19.45 hod. Chlapčeka, ktorý vážil pri narodení 3 130 gramov a meral 48 centimetrov, čaká doma 11-mesačný braček Jakubko. „Priznám sa, meno som vyberala narýchlo a napadol mi Filipko. Na svet prišiel v termíne, ako sme ho čakali a zatiaľ je veľmi pokojný. Jeho braček už trošku vníma, že bude mať súrodenca. O chvíľu by mali prísť za mnou, tak uvidíme, ako bude reagovať,“ uviedla s úsmevom Juliana Kotľárová. 

Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie Vranovskej nemocnice a.s. sa dlhodobo teší priazni mamičiek. Ich spokojnosť s profesionálnou starostlivosťou a empatickým prístupom sa podpísala v ostatných rokoch pod skutočnosť, že počet pôrodov vo Vranove, kde medzi prvými spustili projekt Moja pôrodnica, stúpa. Pripomenieme, že za posledné desaťročie bol rekordný už minulý rok, kedy sa pri 974 pôrodoch narodilo 982 detí. Prekonanie hranice tisíc narodených detí patrí, aj vzhľadom k tomu, že v ostatných nemocniciach s podobnou spádovou oblasťou to nie je v žiadnom prípade samozrejmosťou, naozaj výnimočnou udalosťou. „Pre nás to znamená ocenenie práce nášho tímu. Môže nás iba tešiť, že mamičky sú spokojné a svoju spokojnosť nám prejavujú dôverou, keď najmä za posledné tri roky nám počet pôrodov medziročne stúpa v desiatkach,“ konštatoval primár gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia Vranovskej nemocnice a.s. Vladimír Spišák.

Cestu do Vranovskej nemocnice a.s. si nachádzajú mamičky nielen z okresu Vranov nad Topľou, ale aj z okresov Humenné, Michalovce, či Trebišov. Zaujímavý je taktiež fakt, že kým v minulosti napr. rodičky z hanušovskej časti dávali prednosť Prešovu, aktuálne sa ich favoritom stalo práve vranovské gynekologicko-pôrodnícke oddelenie. Napriek rastúcemu počtu pôrodov V. Spišák s úsmevom poznamenal, že personálne sú pripravení zvládnuť všetky očakávania, ktoré sú na nich kladené. „Momentálne máme osem lekárov, plus k nám prichádzajú aj nové pôrodné asistentky, preto nemám obavu o to, aby sme to nezvládli. Keďže personálne sme na tom veľmi dobre, sme pripravení i naďalej pomáhať mamičkám pri ich najkrajšej chvíli v živote,“ zdôraznil V. Spišák.  
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum