vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranovskí poslanci navštívia fabriku na výrobu batérií v Maďarsku

Vranovskí poslanci navštívia fabriku na výrobu batérií v Maďarsku

Na septembrovom zasadnutí schválilo Mestské zastupiteľstvo vo Vranove nad Topľou nájom pozemkov pre spoločnosť Iron Recycling a.s. Predseda predstavenstva spoločnosti Jozef Pekarovič pri tejto príležitosti pozval poslancov na prehliadku podobného závodu v Maďarsku.

Spoločnosť Iron Recycling s.r.o. plánuje vo Vranove nad Topľou výstavbu závodu na spracovanie použitých batérií a výrobu komponentov pre výrobcov nových batérií v zmysle ich podnikateľského zámeru. Ako vysvetlil predseda predstavenstva Jozef Pekarovič, obava, že do priemyselného parku Ferovo budú zvážané batérie z okolitých krajín nie je na mieste, pretože to podlieha povoleniam od ministerstiev životného prostredia zainteresovaných krajín s tým, že objemy sú navyše výrazne regulované. Na sériu otázok od Jaroslava Bellu o používaných technológiách a ich dopade na životné prostredie reagoval pozvaním do podobnej prevádzky v susednom Maďarsku. „Dve a pol hodiny cesty od Vranova je takáto fabrika v Maďarsku, kde v prípade záujmu viem vybaviť návštevu a budete sa môcť pýtať na detaily. Okrem toho treba povedať, že Slovensko má v rámci celej EÚ najprísnejšie kritéria na recyklovanie a zároveň prebieha proces EIA, ktorý budete môcť pripomienkovať. Môžem však povedať, že naša prevádzka nepredstavuje, v porovnaní s inými firmami, žiadne enormné zaťaženie,“ uviedol predseda predstavenstva Iron Recycling s.r.o. Jozef Pekarovič a dodal, že podobné závody sú v širšom centre napr. v Paríži, či Lyone. Na ponuku navštíviť firmu v Maďarsku zareagoval Ján Kočiš poznámkou, aby mesto Vranov nad Topľou v takomto prípade zabezpečilo aj prítomnosť odborníka na tému recyklácie.

Na ostatnom rokovaní MsZ primátor Ján Ragan poslancov informoval, že predbežný termín na prehliadku podobného závodu v Maďarsku je 15. január 2018.

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum