vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Celeste Buckingham žiarila na plese s dreveným srdiečkom od Milana Krajňáka

Celeste Buckingham žiarila na plese s dreveným srdiečkom od Milana Krajňáka

Ples v opere patrí medzi najprestížnejšie spoločenské podujatia na Slovensku. Tento rok na ňom zažiarila aj speváčka Celeste Buckingham. Šarmantná popová diva zaujala, okrem iného, dreveným srdiečkom, ktorý použila ako šperk. Ako dar jej ho venoval umelecký rezbár Milan Krajňák.

Náhoda. Za stretnutím Milana Krajňáka a Celeste Buckingham bola náhoda. Obidvaja sa stretli na chodbe v televízii Markíza, kde sa pustili do debatky.

Milan Krajňák sa predstavil Celeste Buckingham ako umelecký rezbár a porozprával jej aj o tom, ako sa venuje práci s Rómami, ktorých učí rezbárskemu remeslu. Keďže rodáčku z Zürichu jeho profesionálny príbeh s ľudskou pridanou hodnotou zaujal, daroval jej drevené srdce. Mladá speváčka mu sľúbila, že si ho vezme na Ples v opere. Zaujímavosťou je, že na to, aby si ho mohla zavesiť na krk, si ho najskôr musela doma sama upraviť! „Ďakujem Milanovi Krajňákovi za srdiečko okolo krku, ktoré vyrobili šikovné rómske deti, ktoré sa od neho učia a ktorým pomáha tým, že bojujú proti predsudkom. Robila som ten náhrdelník dve hodky pred plesom a modlila som sa, nech mi nespadne do šiat, ale nakoniec som veľmi rada, že som ho mala blízko k srdci celý večer,“ napísala na svojej facebookovej stránke Celeste Buckingham.

Ples v opere je noblesnou akciou, kde najmä ženy na prepychových róbach nešetria a aj vďaka tomu je táto spoločenská udalosť považovaná za exkluzívnu „módnu prehliadku“. O to viac teší, že Celeste so „šperkom“ od Milana Krajňáka zažiarila v dokonalej harmónii elegancie, šarmu a krásy. „Srdiečko z dreva som nikdy nebral ako šperk, ale ako poďakovanie každému, kto nás akýmkoľvek spôsobom podporí, ako to urobila napríklad Celeste. Som rád, že ľudia dokážu oceniť moju snahu a prácu mojich žiakov, pretože práve toto srdce vyrezal môj žiak, adoptívny syn Adely Vinczeovej, Michal Jarka. Práci s Rómami sa venujem dlhodobo, lebo verím, že v každom z nás je kus dobra, len ho treba pomôcť objaviť a ukázať svetu. Vždy ma poteší a vnútorne zahreje, keď stretnem niekoho ako Celeste, lebo z každej úprimnej reakcie cítim, že to všetko má zmysel,“ uviedol Milan Krajňák.

 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum