vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Slovenské talenty vďaka agentúre TA-DE-S predstavili svoje umenie vo Varšave aj v Bratislave

Slovenské talenty vďaka agentúre TA-DE-S predstavili svoje umenie vo Varšave aj v Bratislave

Agentúra TA-DE-S a OZ Talentované deti Slovenska so sídlom vo Vranove n.T. opäť pripravila prezentáciu slovenských študentov v zahraničí.

V galérii Slovenského inštitútu vo Varšave sa dňa 28.septembra 2017 uskutočnila prezentácia projektu Zlato Slovenska, v ktorom sa predstavilo zlato vo forme šperkov, ale aj v prenesenom význame - zlato v hrdle, zlaté struny mladých muzikantov a zlaté ruky šikovných študentov.

Táto prezentácia bola doplnená nádhernými výrobkami sklárov z Lednických Rovní a pokračovala do Bratislavy, kde 14. 12. 2017 v priestoroch prezidentského paláca ohromila prítomných.

Do programu boli zapojení aj handicapovaní študenti, študujúci odbor šperkár zo SOŠ Mokrohájska v Bratislave.

Práve v priestoroch prezidentského paláca naši slovenskí študenti dostali aj vysoké pochvaly od Talianov, zástupcov talianskej delegácie z Ríma, Benátok a Vincenze - z prestížnych škôl, ktorých študentov pozná celý svet. (benátske sklo a zlaté šperky z Vincenze).

Ako prvý na svete, sme predstavili jedinú kópiu náhrdelníka cisárovnej SISI, ktorý s povolením múzea v Hofburgu vyrobila naša študentka - zlatníčka Edina Kováčová.

Veľké poďakovanie - generálnemu partnerovi STRABAG, Pozemné a inžinierske staviteľstvo s.r.o. Bratislava 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum