vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Poslanci požiadali o zastupiteľstvo kvôli kauze „stojiská“

Poslanci požiadali o zastupiteľstvo kvôli kauze „stojiská“

Dvadsaťtri poslancov Mestského zastupiteľstva vo Vranove nad Topľou požiadalo o zvolanie zasadnutia MsZ. Dôvodom je kauza stojísk vybudovaných v rámci projektu Intenzifikácie separovaného zberu vo Vranove nad Topľou a medializované informácie o obvinení štyroch osôb, vrátane primátora Jána Ragana, zo zločinu poškodzovania finančných záujmov Európskych spoločenstiev v súbehu s obzvlášť závažným zločinom subvenčného podvodu, plus ďalších dvoch osôb za účastníctvo vo forme pomoci.

Keďže vyšetrovateľ vyčíslil spôsobenú škodu poskytovateľovi - Ministerstvu životného prostredia SR v celkovej výške na 3,1 mil. eur, poslanci majú obavu, ako by sa prípadné vyplatenie tejto sumy premietlo v budúcnosti do rozpočtu a možností mesta Vranov nad Topľou investovať do nevyhnutných priorít. Za týchto okolností považujú za zodpovedné opätovne sa zaoberať plánovanými investíciami vo výške viac ako 2 mil. eur do rekonštrukcie miestnych komunikácií a 3. etapy centra mesta z úverových prostriedkov.

Z toho dôvodu vo svojej žiadosti na zvolanie mestského zastupiteľstva predložili program, v ktorom žiadajú o vyjadrenie zástupcu mesta k medializovaným informáciám týkajúcich sa vznesenia obvinenia pri financovaní projektu „Intenzifikácia separovaného zberu vo Vranove nad Topľou“. Zároveň sa budú zaujímať o informáciu o stave príprav, resp. rozpracovanosti akcií na rok 2018. Posledným bodom je stanovenie postupu čerpania finančných prostriedkov z rozpočtu mesta v roku 2018.

Ak, podľa zákona o obecnom zriadení, požiada o zvolanie zasadnutia mestského zastupiteľstva aspoň tretina poslancov, čo bolo splnené, primátor zvolá zasadnutie MsZ tak, aby sa uskutočnilo do 15 dní od doručenia žiadosti na jeho konanie. 
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum