vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / V SUPERFINÁLE sa predstavia najlepšie tímy z "haly" v Stropkove a Vranove 

V SUPERFINÁLE sa predstavia najlepšie tímy z

Halový sviatok v Stropkove. SUPERFINÁLE, v ktorom sa 18. februára predstavia víťazi a vicemajstri Mestskej ligy v halovom futbale v Stropkove a Vranovskej ligy v halovom futbale vo Vranove nad Topľou, bude pre tímy z obidvoch súťaží bezpochyby športovým vrcholom „zimnej“ sezóny.

Stropkovská Mestská liga v halovom futbale sa môže pýšiť viac ako 20-ročnou históriou, do ktorej neodmysliteľne patrí aj „FINAL FOUR“, kde mali právo nastúpiť po dva najlepšie tímy zo súťaží v Stropkove a Svidníku. Každý z finálových turnajov bol vždy nielen najlepšou možnou reklamou na halový futbal, ale aj spoločenskou udalosťou. S nápadom nadviazať na túto tradíciu prišiel po niekoľkých sezónach organizátor MLHF Erik Burcák. Zmena oproti minulosti bude iba v tom, že stropkovské tímy vyzvú súperov z Vranova nad Topľou. „Ako malý chlapec som horlivo sledoval zápasy halovej ligy a v pamäti mi utkveli aj stretnutia „Final Four“ medzi najlepšími dvoma mužstvami stropkovskej a svidníckej halovej súťaže. Po piatich rokoch organizovania Mestskej halovej ligy v Stropkove som chcel spestriť program pre hráčov, aj divákov obnovením medziokresného SUPERFINÁLE a keďže vo Svidníku sa už halová liga nekoná, napadlo mi osloviť Vranovčanov,“ vysvetľoval organizátor Mestskej ligy v halovom futbale v Stropkove Erik Burcák.

Pre obidve súťaže platí, že o postupujúcich sa rozhodlo až v poslednom kole! Pávo predstaviť sa v turnaji si vybojovali Hollywood café, Acta. RAMEKO a Kanonieri. „Dostať sa do SUPERFINÁLE bolo od začiatku nového ročníka motiváciou pre ambiciózne tímy a vnímam to ako odmenu pre najlepšie mužstvá, že sa môžu konfrontovať s hráčmi z inej súťaže. Dôkazom toho bol výrok Olivera Špilára z Acty, ktorý pár kôl pred koncom povedal: „Nezáleží mi na tom či vyhráme Mestskú halovú ligu v Stropkove, my sa chceme hlavne dostať do Superfinále.“ Pre túto príležitosť si Acta dokonca objednala nové dresy. Očakávam vyrovnané duely a kvalitný halový futbal s dramatickou zápletkou v každom zo štyroch duelov, ktorú, dúfam, ocení aj početné publikum,“ uviedol E. Burcák.

Vranovská liga v halovom futbale finišuje v sezóne 2017/2018 ešte len 5. ročníkom, ktorý však zatiaľ ponúka najvyrovnanejší priebeh. Hoci súťaž vo Vranove nad Topľou nemá tak bohatú históriu, ako v Stropkove, záujem tímov inšpiroval jej organizátora Imrich Makóa k tomu, aby od budúcej sezóny vytvoril dve súťaže - I. a II. ligu. „Keďže si veľmi dobre pamätám úroveň a atmosféru FINAL FOUR, či už v hale v Stropkove alebo vo Svidníku, Erikovi Burcákovi som okamžite povedal, že som „za“. Hneď som obvolal tímy, ktoré som považoval za najväčších favoritov na postup a len ma potešilo, že aj oni prijali túto výzvu športovo. Vzhľadom k tomu, že iniciatíva prišla zo Stropkova, prvý turnaj sa bude hrať v miestnej Mestskej športovej hale a budúci rok by sme ho zorganizovali vo Vranove nad Topľou. Erikov skvelý nápad oživiť myšlienku SUPERFINÁLE vnímam ako ďalší bonus pre mužstvá zo špice tabuľky a budem len rád, keď z toho do budúcnosti vznikne tradícia,“ reagoval organizátor Vranovskej ligy v halovom futbale Imrich Makó.

Ako ďalej dodal, SUPERFINÁLE vníma nielen z pohľadu vyvrcholenia halovej sezóny pre tímy z obidvoch súťaží, ale aj ako „vklad“ do banku, o ktorý si v prvom jarnom kole, spojenom so slávnostným otvorením hlavnej hracej plochy s umelou trávou, zahrajú práve hráči MFK Vranov a MŠK Tesla Stropkov. „Stropkov a Vranov sú futbalové značky, navyše v obidvoch mestách je dôvod na futbalový boom. Fanúšikovia už určite vedia, že vranovskí a stropkovskí futbalisti proti sebe nastúpia hneď v prvom jarnom kole a keďže aj v zostavách halových šampiónov sú viacerí hráči z MŠK Tesla, či MFK, beriem to ako zaujímavú konfrontáciu. Mimochodom, smerom k zápasu Vranov – Stropkov som vyhlásil, že na tribúnach bude svojim tímom fandiť 2 000 fanúšikov, tak verím, že prvým krokom k naplneniu tohto môjho priania bude aj SUPERFINÁLE,“ dodal s úsmevom I. Makó.  

 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum