vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Tréner FK N. Hrušov Dušan Durkaj pred jarnou časťou: Sme ambiciózne mužstvo

 Tréner FK N. Hrušov Dušan Durkaj pred jarnou časťou: Sme ambiciózne mužstvo

Fenomenálna jesenná časť. Futbalisti FK Nižný Hrušov nestratili v prvej polovici sezóny 2017/2018 ani bod a hoci klub v minulosti pôsobil aj v III. lige, jeho história si takúto spanilú jazdu nepamätá! Tréner Dušan Durkaj zostavil neporaziteľný futbalový stroj, ktorý sa prezentoval moderným futbalom a na týchto základoch chce partia okolo kapitána Petra Babjaka stavať aj v jari.

Pred jesennou časťou zasadol na lavičku FK Nižný Hrušov Dušan Durkaj, ktorý však nevstupoval do neznámeho prostredia, pretože v predchádzajúcej sezóne pôsobil v mužstve aktívne ako hráč. Poznajúc detailne káder sa pustil do jeho vylaďovania a v tomto prípade ukázal kus trénerského majstrovstva, pretože Jakub Čižmár, Matúš Orosi, Richard Begala, Štefan Sabol, Maroš Antuš, či Ján Biž boli zásahom do čierneho. Napriek tomu, že v podobných prípadoch potrebujú hráči istý čas, aby si sadli, v prípade Hrušovčanov fungovala chémia na trávniku okamžite. Brankár Tomáš Vaňo vyťahoval loptu zo siete iba 6-krát, Matúš Horský s Michalom Palkom nastrieľali 20 zo 40 gólov a mužstvo sa celkovo prezentovalo atraktívnym futbalovým prejavom! „Po doplnení kádra som veril, že toto mužstvo má potrebnú kvalitu, aby hralo o špicu. Klamal by som však, ak by som tvrdil, že som predpokladal, že vyhráme všetky zápasy. Nakoniec sa potvrdilo, že títo chlapci majú ako tím svoju silu a potenciál, vďaka čomu dosiahli výsledok, aký si história v N. Hrušove nepamätá. Mladí chlapci síce priniesli vyššiu energiu a agresivitu v súbojoch, no dôležité bolo, že tomuto trendu sa prispôsobili všetci hráči v kádri. Keďže sme potiahli za jeden koniec povrazu, mohli sme hrať futbal aj s istou dávkou rizika, ktoré nám prinieslo želané ovocie,“ hodnotil tréner FK Nižný Hrušov Dušan Durkaj.

Napriek tomu, že v N. Hrušove vládne futbalová pohoda, zimná príprava neprebehla podľa predstáv D. Durkaja. Absencie hráčov kvôli pracovných povinnostiam, či zdravotným problémom narušili jeho tréningové plány. Piatoligový líder stihol odohrať päť stretnutí, v ktorých ho postupne preverili Zámutov (1:4), Medzilaborce (3:4), Kalša (2:6), Humenné (1:4) a Vranov U-19 (5:4). „Zimná príprava bola, z môjho pohľadu, na pomery, na aké som zvyknutý, špecifická, čo sa premietlo aj do prípravných zápasov, ktoré sme mali naplánované s postupnou gradáciou. Jednotlivé stretnutia boli nastavené na ideálny stav, teda na optimálnu zostavu, pretože som chcel, aby si chlapci proti súperom z vyšších súťaží otestovali svoje futbalové reakcie pod tlakom. S výnimkou Kalše sme odohrali vyrovnané súboje, no inkasovali sme dosť gólov, a na to sme v jeseni zvyknutí neboli. Na druhej strane, vyskúšal som si hráčov na rôznych postoch. Vďaka tomu mám väčší prehľad o ich schopnostiach a prípadných alternatívach, kde môžu v prípade potreby nastúpiť,“ uviedol D. Durkaj.

Keďže D. Durkaja najviac trápi úzky káder, z ktorého pre zranenie vypadol Samuel Fekete a v N. Hrušove sa rozhodol ďalej nepôsobiť Jakub Čižmár, pred začiatkom jarnej časti ešte pracujú v klube na jeho doplnení. Vďaka spolupráci s MFK Vranov je zatiaľ prvou oficiálnou posilou ofenzívny stredopoliar Michal Kotľár. Pred začiatkom jarnej časti platí, že kabína je odhodlaná udržať si pozíciu lídra. „Ja ako tréner a aj mužstvo sme nastavení tak, že chceme hrať dynamický futbal. Samozrejme, čakáme, že súperi budú lepšie pripravení, možno aj motivovanejší s cieľom prerušiť našu sériu. V jeseni chlapci relatívne dokázali svoje futbalové schopnosti. Teraz však bude záležať najmä na tom, ako budú pristupovať k povinnostiam. Všetko totiž bude o hlavách, prístupe, koncentrácii... Napr. s Kochanovcami alebo v Hencovciach sme to nemali jednoduché, ale sám som ostal milo prekvapený, akú silu mužstvo v kľúčových momentoch nabralo, od čoho by sme sa chceli odraziť aj v jari,“ zdôraznil D. Durkaj.

Pri náskoku 11 bodov na čele tabuľky D. Durkaj nevolil alibistickú rétoriku „od zápasu k zápasu“ a hoci si uvedomuje, že jar bude náročná, k postupovým ambíciám sa postavil priamo. „Sme ambiciózne mužstvo! Verím, že aj funkcionári sú nastavení tak, že ak by sme skončili prví, tak títo chlapci dostanú príležitosť konfrontovať svoje možnosti v IV. lige, lebo by si to boli zaslúžili,“ dodal na záver nášho rozhovoru D. Durkaj.

 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum