vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Jakub Dvorjak zažiaril proti Popradu B s bilanciou 1 + 2

Jakub Dvorjak zažiaril proti Popradu B s bilanciou 1 + 2

Hoci FK Poprad B pricestoval v nedeľu na pôdu FK Soľ s vizitkou najofenzívnejšieho tímu súťaže, boli to domáci, ktorí v ofenzíve explodovali. Zverenci trénera Petra Mražika zvíťazili 5:2 a v 23. kole si vytvorili tohtosezónne strelecké maximum! Najväčší podiel na tomto galapredstavení nováčika mal stredopoliar Jakub Dvorjak. Jeden gól dal a na dva prihral...

Popradčania vstúpili do zápasu výborne. Róbert Ujčík totiž otvoril skóre už po dvoch minútach hry. Domácich však tento vývoj nezaskočil. Mužstvo, ktoré si v tejto sezóne čo to preskákalo v Slovnaft Cupe, potvrdilo, že s kvalitou súpera rastú aj jeho výkony a v ďalšom priebehu to potvrdilo do bodky. Dôležitým momentom pre vývoj stretnutia bol vyrovnávajúci presný zásah v podaní Jakuba Dvorjaka, ktorý strelil na konci úvodnej desaťminútovky. „Vyviezli sme loptu, ale prvá naša prihrávka do šestnástky súpera neprešla. Lopta sa však dostala k Šimonovi Nemčíkovi, ktorý ju jemným oblúčikom poslal za obranu Popradu, kde som si práve nabiehal. Loptu som si spracoval prsiami dovnútra pokutového územia a zakončil povedľa brankára,“ opísal gólový moment z 10. min. stredopoliar FK Soľ Jakub Dvorjak.

Hráčov Soli tento moment naštartoval a postupne sa vypli k heroickému výkonu, ktorý korunovali po zmene strán, v čom mal prsty opäť J. Dvorjak. AK píšeme prsty, tak presnejšie by bolo napísať ruky a hoci ide o futbal, nemýlime sa. Rodák z Čierneho nad Topľou hodil totiž aut dvakrát tak fantastickým spôsobom, že najskôr z toho ťažil v 63. min. Zdenko Cigán a o tri minúty aj Alexander Dubas. „V prvom prípade som si všimol, že Zdeno je v dobrom nábehu. Rýchlo som mu hodil loptu za obranu a on z uhla prestrelil brankára. Pri našom treťom góle som hodil dlhý aut do vnútra šestnástky, kde si Šaňo pekne prikryl loptu a ako skúsený harcovník zvýšil na 3:1,“ usmieval sa J. Dvorjak.

Hoci Jozef Tropp v 83. min. znížil, rozbehnutá Soľ sa už zastaviť nedala a v posledných dvoch minútach dotiahli exhibičným spôsobom do konca dokonalé futbalové dielo Slavomír Matta s Miroslavom Sakalom. Keďže zverenci trénera Petra Mražika sa na nedostatok šancí nemohli sťažovať ani v predchádzajúcich stretnutiach, vrátane jedinej jarnej prehry pred týždňom v Zámutove, bolo len otázkou času, ktorý zo súperov si ich ofenzívnu silu odnesie. „Poprad má dobré mužstvo, každý jeho hráč bol futbalový, ale asi nečakali, že sa s nimi pustíme do otvorenej partie ako rovný s rovným. Hrali sme s nasadením, nedarovali sme im zadarmo ani kúsok priestoru a dostalo sa nám zaslúženej odmeny. V Zámutove sme mali vysoké percento držania lopty, vypracovali sme si aj dobré strelecké pozície, akurát sme nemohli dať gól. Teraz sme nastúpili proti druhému najlepšiemu tímu v súťaži a nastrieľali sme mu päťku...,“ konštatoval J. Dvorjak.

Napriek tomu, že J. Dvorjak má len 23 rokov, v MFK Vranov, kde sám strávil dorastenecké hráčske roky a okúsil aj seniorskú III. ligu, pôsobí ako asistent trénera pri staršom doraste. Ako priznal, dvojrola hráč – tréner mu otvára nový pohľad na futbal, z čoho sa snaží ťažiť na trávniku, i na lavičke. „Odkedy trénujem, začínam si všímať oveľa viac detailov, ktorým som predtým pozornosť nevenoval. Kým som bol iba hráč, neriešil som pozičné a taktické veci. Teraz je to iné a určite môžem povedať, že to má niečo do seba byť hráčom, aj trénerom zároveň,“ vysvetľoval držiteľ trénerskej licencie UEFA Grassroots C J. Dvorjak, ktorého o mesiac čakajú štátnice v odbore učiteľstvo telesnej výchovy.

 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum