vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Vranovčania chcú viac, a to je pre Vranov skvelá správa!

Vranovčania chcú viac, a to je pre Vranov skvelá správa!

Sociálnou sieťou Facebook v posledných desiatkach dní hýbe vo Vranove nad Topľou skupina „Nespokojní Vranovčania“. V čase uzávierky mala 1 407 členov a ich počet rastie. Pred novembrovými komunálnymi voľbami bude horúco. To nie je vyhrážka (!), len konštatovanie opierajúce sa o rozsiahle diskusie k jednotlivým príspevkom.

Na úvod. Skupina „Nespokojní Vranovčania“ bude hýbať verejnou mienkou. Pri fenoméne sociálnych sietí si totiž treba uvedomiť dve zásadné veci. Za prvé, Facebook (lebo v tomto prípade ide o neho) už dávno nie je doménou len „mladých“ (ktorí aj tak voliť nechodia, čím sa často mnohí klamú), ale zasahuje podstatne širšie vekové spektrum, vrátane seniorov. Za druhé, spoliehať sa na to, že vzhľadom k počtu členov komentuje príspevky iba určité percento, je omylom, ktorý sa môže kruto vypomstiť.

V súvislosti so skupinou „Nespokojní Vranovčania“ sa ma už viacerí pýtali, ktorý z kandidátov si ju objednal, a to je naivne položená otázka. Každý z príspevkov a reakcií predsa môže slúžiť, ako inšpirácia ktorémukoľvek z kandidátov na primátora alebo poslanca. Potom je už len na každom z nich, ako s tým v kampani a najmä po získaní mandátu naložia. Definovanie (objektívneho a relevantného) problému je len jednou stranou mince. Tou podstatnejšou bude schopnosť ponúknuť (zrozumiteľné) riešenia. Ak by som kandidoval na primátora a „objednal“ si napr. takúto stránku, pokiaľ sa občania nestotožnia s mojím know how, ako alternatívou na reálnu zmenu, potom som s Facebookom strácal čas.

Myslím si, že táto stránka začína plniť svoj účel (aspoň z môjho pohľadu). Ľudia sa totiž v neprehliadnuteľne zvýšenej miere zaujímajú nielen o úrad primátora, ale aj o pôsobenie poslancov v mestskom zastupiteľstve. Zrazu sa napr. diskutuje o činnosti tajomných výborov miestnych častí, a to je evolučný prvok.

V diskusiách na internete je dôležité vedieť zorientovať sa nielen v témach, ale aj v nálade a atmosfére. Pokiaľ si človek, medzi niektorými naozaj pikantnými reakciami, dokáže udržať nadhľad, tak v tom prípade stránka „Nespokojní Vranovčania“ ponúka zaujímavý zoznam tém. Vranovčania sa chcú baviť od koncepčných vecí až po z pohľadu rozpočtového nákladu detaily, a to je skvelá správa!

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum