vranovské novinky spektrum týždenník okresu vranov nad topľouČlánky / Šariš pozýva na folklórnu veselicu My sme východ!

Šariš pozýva na folklórnu veselicu My sme východ!

Dávame iskru slovenskému folklóru a on nám ju vracia späť! Stovky ľudí sa o tom už presvedčili v Prešove, Humennom a Bardejove na letných podujatiach My sme východ, ktoré celkovo do piatich miest na východe prináša pivo Šariš ako hrdý partner slovenského folklóru. Teraz je na rade Vranov nad Topľou, kde je na Námestí slobody pre návštevníkov pripravený poriadne nadupaný program s rezkou muzičkou či súťažami ladenými na ľudovú nôtu.

O pravú východniarsku zábavu sa vo Vranove nad Topľou postarajú Čeky band, Heľenine oči a do tanca vám zahrá aj obľúbená skupina Šarišanci. Okrem známych kapiel sa môžete tešiť na srdcom východniarov – hudobníka Mariana Čekovského a moderátora Milana Juniora Zimnýkovala. Letný program vyvrcholí na začiatku septembra na obrovskej východniarskej párty priamo na Dni otvorených dverí v pivovare Šariš.

Klobúkový tanec s krígľami či súťaž v zapínaní Jánošíkovho opasku

Pripravené sú aj súťaže ladené na folklórnu nôtu. Návštevníci podujatia budú môcť preveriť svoje znalosti a uhádnuť ľudové porekadlá a piesne na základe nápovedí alá emoji ikony. Dámy si vyskúšajú, ako sa kedysi s obliekaním potrápili ich staré mamy a v časovom limite si budú musieť obliecť čo najviac sukní na motív pesničky Sedemdesiat sukien mala. Páni zase budú súťažiť v tom, ako rýchlo si dokážu zapnúť Jánošíkov opasok. Kto si trúfne, môže si s ostatnými na hlavnom pódiu vyskúšať klobúkový tanec s krígľami plnými piva. Vyhráva ten tím, ktorý rozleje najmenej piva.

Podporte projekty vo vašom regióne

Prvýkrát v rámci grantového programu Šariš ľuďom spúšťame verejné hlasovanie o špeciálnu prémiu tisíc eur. Zapojte sa do hlasovania online na stránke www.sarisludom.sk a po prvý raz aj na podujatiach My sme východ formou putovného informačného panelu, a to až do 25.  augusta. Víťaz verejného hlasovania bude slávnostne vyhlásený na DOD v pivovare Šariš 1. septembra 2018!
 

Platená reklama

Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Square 1 300x300
Zdieľajte túto stránku na FECEBOOKu Konktujte nás - Rýchla správa Formulár na zadanie inzercie
Stropkovské Spektrum