Futbal/37

Šport / Futbal / Futbal/37

III. liga

Vranov – Banská Bystrica B 0:0
V bojovnom a nervóznom stretnutí sa zrodila bezgólová remíza. V prvom polčase mali bližšie k trom bodom domáci, ale Streňo s Molekom vo svojich príležitostiach nepochodili a neujal sa ani nepríjemný priamy kop Adama. V závere prvého polčasu bol v pokutovom území hostí faulovaný Streňo, no píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá. V druhom polčase videli diváci ešte menej šancí. Napriek tomu sa z troch bodov mohli tešiť Banskobystričania, ktorí však v závere mierili iba dvakrát do žrde.
Zostava Vranov: Makó - Paluba, Gdovin, Novák, Hatok - Adam, Turcovský, Lazúr, Stanislavský - Molek, Streňo.

Pohronie – Vranov 3:1 (1:0)
Domáci išli do vedenia po brejku z pravej strany po desiatich minútach hry. Tento moment hostí nezlomil, ale Streňo v dvoch príležitostiach neuspel a skórovať sa nepodarilo ani Palubovi, ktorého delovku Gramblička zneškodnil iba s problémami. Pohroniu vyšiel aj úvod do druhého polčasu, kedy sa nemýlil Sekereš. Vranovčania sa nevzdávali, v poli hrali dobre a odmenou im bol presný zásah Streňa, ktorý poslal loptu do siete z POLOVICE ihriska. V ďalšom priebehu však už hosťom skórovať súdené nebolo, naopak Paraj v 89. min. rozhodol o definitívnej podobe výsledku.
Gól: Streňo.
Zostava Vranov: Makó – Paluba, Gdovin, Stanislavský, Hatok (Sakala), Lazúr, Turcovský, Sopko (Breda), Boháč (Molek), Adam, Streňo.

Ostatné výsledky: Banská Bystrica B - Moldava 3:0 (1:0), Trebišov - Prešov juniori 2:2 (1:1), Košice B - Námestovo 3:2 (2:2), Lipany - Lučenec 2:0 (2:0), Humenné - Martin 1:1 (0:0), Lokomotíva - Spišská Nová Ves 1:0 (0:0), Poprad - Kremnička 0:0.

Raslavice – N. Hrušov 3:0 (1:0)
Hoci hostia herným prejavom nesklamali, na lepší výsledok nedosiahli. V domácom drese sa dvakrát presadil po štandardkách bývalý hráč Prešova Guman a tretí presný zásah pridali Raslavice strelou zo strednej vzdialenosti.
Zostava N. Hrušov: Vaňo – Šandrej, Ľ. Čop, Lukáč, Babjak, Šimko, Mich. Palko, Pavlik, Ivan, Svetlik (84. Mar. Palko), J. Palko (54. Hoľan).

Pakostov – Zámutov 2:1 (2:1)

Po opatrnom začiatku vysunul v 10. min. Dzurovčin po pravej strane Biža. Ten nezištne prihral Bérešovi, pre ktorého už nebolo problémom otvoriť skóre. Tento moment domácich zaskočil, preto Zámutovčania svojho súpera pritlačili, ale paradoxne inkasovali v 20. min. hostia, keď sa presadil Slavkovský. Od tejto chvíle sa hral obojstranne aktívny futbal, až prišla 43. min., kedy Pakostov po nakopnutej lopte a jasnej ofsajdovej situácii zvýšil na 2:1, čo najviac potešilo hlavného rozhodcu Bochnoviča. V druhom polčase bol Zámutov miestami lepší, ale hlavný rozhodca začal hru kúskovať. Do konca stretnutia sa už nič nezmenilo, pričom prehra hostí je nezaslúžená.
Gól: Béreš.
Zostava Zámutov: Klamár – Varechaj, Jenčko, Bajus, Ovšianik, Biž, Beňo, Tracik, Jantek, Bereš, Dzurovčin. Striedali Dobranský, Hadžala.

Kendice – Hanušovce 3:1 (1:0)

Vo vyrovnanom prvom polčase inkasovali Hanušovce v nadstavenom čase. V druhom polčase sa hostia pripravili na nakopávané lopty súpera, ktorý však postupne zmenil taktiku a po štandardnej situácii zvýšil na 2:0. Hanušovčanom sa podarilo znížiť po centri Jabčanku, keď loptu do siete upratal Hudáček. Hra sa v ďalšom priebehu vyrovnala, no gólovo sa, opäť v nadstavenom čase, presadili už iba domáci.
Gól: Hudáček.
Zostava Hanušovce: Suchý – Kmec, Jankovič, Gondžúr, J. Lacko, Jabčanka, Hudáček, Horváth, P. Lacko, Hanzo, Dargaj.

Dl. Klčovo – Fintice 2:2 (0:2)
Domáci premrhali prvý polčas, kedy po stratách v strede ihriska dvakrát pykali. V prvom prípade sa presadili hostia z pokutového kopu a na 0:2 zvýšili v 43. min. Dl. Klčovo nastúpilo do druhého polčasu s cieľom zvrátiť nepriaznivý stav, čo po piatich minútach hry začal napĺňať Hric. V ďalšom priebehu si domáci vypracovali množstvo šancí, ale gólovo udrel hlavou desať minút pred koncom iba Babjak. Tri body mohol nakoniec pre svoj tím vystrieľať Arendáš, no jeho pokus stihol brankár hostí zneškodniť.
Góly: Babjak, Hric.
Zostava Dl. Klčovo: Svepeš – Popaďák, Durkaj, Paľuš, Kostúr, Babjak, Komár, Urban, Petričko, Lukáč, Homoľa. Striedali Hric, Arendáš, Ihnát.

Seč. Polianka – Belá 1:2 (0:1)
Napriek tomu, že domácim sa podarilo v druhom polčase z pokutového kopu vyrovnať, o tri minúty inkasovali opäť a do konca stretnutia už svoj platonický tlak na vyrovnanie premeniť nedokázali.
Gól: Juhás.
Zostava Seč. Polianka: Grošaft – Kaňuch, Varga, Hatala, Tkáč, Urban, Ceľuch, Pačuta, Juhás, Tomčák, Lukáč.

Vechec – Hrabovčík 3:0 (0:0)
Domáci mali v priebehu celého prvého polčasu prevahu, ktorú však napriek viacerým dobrým príležitostiam na gól premeniť nedokázali. Zo strany hostí stojí za zmienku nastrelená žrď. V domácich radoch sa do siete pýtal najviac samostatný nájazd Matiho a v druhom prípade zachránilo Hrabovčík po priamom kope súpera brvno. Po zmene strán Vechec svoj tlak ešte vystupňoval a postupne sa jeho hráči presadili trikrát. Prehra 3:0 je pre hostí, vzhľadom na počet príležitostí, ešte lichotivá.
Góly: M. Adam, Š. Hanusin, M. Hajduch.
Zostava Vechec: Šimko – Čandík, A. Demčák, Soták, Uhlík, Mati, Š. Hanusin, M. Hanusin, M. Adam, J. Hajduch, M. Hajduch. Striedali Miček, Palko, P. Demčák.

Radvaň – V. Žipov 3:1 (2:1)
Hostia nezachytili úvod, keď už v 5. min. prehrávali 2:0. Hra sa potom vyrovnala a v 42. min. Bačovčin znížil. V druhom polčase bol priebeh vyrovnaný, pričom domáci hrozili najmä zo štandardiek a po jednej z nich v 82. min. pridali tretí presný zásah.
Gól: Bačovčin.
Zostava V. Žipov: Tomaškovič – Bamburák, Višňovský, Bálint, Matta, Ivan, Hric, Baláž, Bačovčin, Janok, Vagaský. Striedali Bendik, Ľ. Vagaský.

Kamenica – Čierne 1:1 (0:0)
Na hrboľatom teréne viazla kombinácia hráčom na obidvoch stranách. Hoci hostia mali viac príležitostí, pričom v jednom prípade nastrelili brvno, v 84. min. išli do vedenia domáci. Čierne sa však predsa len presadilo, keď v poslednej minúte riadneho hracieho času vyrovnal Cigan. Zaujímavosťou stretnutia bolo aj sedem žltých kariet, ktoré dostali hráči hostí, keď vo väčšine prípadov ich ťahal rozhodca z vrecka za rečnenie.
Gól: Cigan.
Zostava Čierne: Kozák – Kiseľ, Mihalčin, M. Varga, Čurila, V. Varga, Dvorjak, M. Sirotiak, Poláček, Kontura, Cigan. Striedal Hübler.

Breznica – Soľ 2:1 (0:0)
Soľ doplatila v prvom polčase na nepremenené šance, pretože už v 3. min. mohol otvoriť skóre Sakala, po ňom mal príležitosť Kachman a do tretice hostia nepremenili pokutový kop. V druhom polčase mali domáci v poli minimálnu prevahu, ktorú však dokázali pretaviť do vedenia 2:0. Soľ vrhla všetky sily do útoku a Tokár v 87. min. znížil, ale na vyrovnanie hosťom už nezvýšil čas.
Gól: Tokár.
Zostava Soľ: Dudáš – Krivák, Kmec, Gazdík, Glod, Kachman, Horanič, Kováč, Orosi, Joz. Biž, Sakala. Striedali Tokár, Ján Biž, Surňák.

Sedliská – Stakčín 0:2 (0:0)
Domáci si aj v tomto stretnutí vytvorili dostatok šancí, no presadiť sa nedokázali, naopak súper prvýkrát udrel v 80. min. a vzápätí svoje vedenie ešte poistil.
Zostava Sedliská: Bálint – Zahorodnik, Fuňak, M. Murin, I. Banik, Hric, O. Murin, Hamza, Šeba, Koprivňák, Banik. Striedali Durkoš, Vasiľov, Rusnačko.

Z futbalových ihrísk okresu Vranov nad Topľou

Muži: Komárany - Čaklov 2:1 (2:1) góly: Soták, Dančevský – Tancoš, najlepší hráči: Dančevský - Poľak, Sačurov - Hlinné 5:0 (2:0) góly: Novický 2, Lukáč, Draľ, Hričan, najlepší hráči: Novický - Balog, Hencovce - Banské 0:1 (0:0), Roma Nižný Hrabovec - Druž. Nižný Hrabovec 3:1 (2:0), Zámutov B -Lomnica 6:0 (2:0), Merník - Kamenná Poruba 4:0 (1:0).
Dvojičky: Hencovce - Hlinné 1:3 (0:2) a 7:1 (5:0), Sačurov - Hanušovce 2:2 (0:1) a 2:0 (2:0), Bystré - Dlhé Klčovo 7:0 (4:0) a 5:0 (1:0), Soľ - Vyšný Žipov 5:0 (1:0) a 0:1 (0:0), Nižný Hrušov - Sečovská Polianka 5:1 (2:1) a 0:12 (0:6), Sedliská - Zámutov 6:0 (2:0) a 1:4 (0:3).
Žiaci: Čaklov - Holčíkovce 12:1 (4:0), Tovarné - Nižný Hrabovec 5:1 (2:1).
Dorast: Komárany - Čierne n/T. 3:3 (1:1), Merník - Kamenná Poruba 4:1 (2:1).