Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

VI. liga

Šport / Futbal / VI. liga

Soľ – Čierne n/T. 1:0 (0:0)

Vo vyrovnanom derby stretnutí zariadil domáce víťazstvo Hrivňák. Soľ si vypracovala v priebehu zápasu viac šancí ako súper, preto je jej víťazstvo zaslúžené.

Gól: Hrivňák.
ŽK: Kertis – Rozkoš, Kontura.
Zostava Soľ: Glod – Kmec, Tokár (74. Kertis), Gazdík, Orosi, Hajník, Lukáč, Horanič, Sakala, Čarný (56. Hrivňák), Demčák (81. Kostelník).
Zostava Čierne: Rozkoš – M. Cigán, Krištan, Poláček, Z. Cigán, Grega, Kiseľ, Varga, Fedor, Kontura, Hric.

Nižný Hrušov – Sečovská Polianka 3:1 (0:1)

Hostia boli v prvom polčase lepším tímom, čo úvodným gólom po štandardke potvrdil Hazuga. N. Hrušov mohol vyrovnať z pokutového kopu, ale Grošaft svoj tím podržal. V priebehu polčasovej prestávky padli v domácej šatni pokyny zvýšeným hlasom a po preskupení radov Hrušovčania prepli na vyššie obrátky. Po nacvičenej akcii vyrovnal výstavným kúskom Mikloš, pokutový kop premenil Svetlík a skóre symbolicky uzavrel Matúš Horský, ktorý ako nová posila zo Sedlísk patril medzi najlepších hráčov domácich.

Góly: Mikloš, Svetlík z 11m, Horský – Hazuga.
ŽK: Albičuk – Grošaft, Nemčík, Juhás, Tkáč.
Zostava Nižný Hrušov: Janok – Mikloš, Mich. Palko, Kukuruc, Šandrej, Babjak, Albičuk, Mar. Palko (78. Kurec), Svetlík, Horský (90. Hamza), Dzivák (58. Mezej).
Zostava Seč. Polianka: Grošaft – Orosi, Tavarez, Kaňuch, Nemčík, Juhás, Hazuga, Tkáč (86. Huďo), Varga (24. Havran), Urban, Pačuta.

Bystré – Vechec 2:1 (1:0)

V Bystrom sa stretli technicky a kombinačne veľmi dobre disponované mužstvá, čo sa podpísalo aj pod kvalitu stretnutia. Domáci zaskočili súpera dôraznejším prejavom, na čo boli hráči Vechca trošku hákliví. Bystré si za svoje nasadenie a bojovnosť výhru o gól zaslúžilo.

Góly: Kušnír, Pavlovič – J. Hajduch.
ŽK: Palko.
Zostava Bystré: Ihnat – Orosi, Novotný, Hatala, Hudák, Durkaj (90. P. Ivan), Komár, Pivovarník, Tkáč (77. Vravec), Kušnír (63. Jankovič), Pavlovič.
Zostava Vechec: Šimko – Palko, Slivka, J. Adam, Gromina, J. Hajduch, Hanusin (57. Demčák), Mati, M. Adam, M. Hajdúch, Kováč.

Breznica – Sačurov 6:2 (4:1)

Podobne ako v predchádzajúcom kole, aj v tomto stretnutí sa domáci predbiehali v zahadzovaní šancí. Dva samostatné nájazdy nezužitkoval P. Zakovič, úspešná nebola ani jeho strela z voleja zvnútra 16-tky. Z dobrej pozície sa nedokázal presadiť ani M. Melník. Efektivita v koncovke však postupne stúpala. V 20 min. otvoril skóre Mydla, druhý gól pridal M. Melník a polčasový výsledok stanovil z penalty P. Zakovič. Po zmene strán tempo hry upadlo, P. Zakovič však krížnou strelou z pravej strany po samostatnom prieniku zvýšil na 4:0. Napriek tomu, že hostia nemali žiadnu vyloženú šancu, napokon sa predsa len dokázali presadiť. Po zlej rozohrávke Brezničanov znížili na 4:1. Piaty gól domácich pridal hlavičkou M. Melník. Hostia ešte skorigovali na 2:5, ale posledné slovo mali domáci, keď E. Vrábeľ strelou spoza 16-tky zvýšil na konečných 6:2. Tréner Breznice R. Gonos pochválil nasadenie hráčov v osobných súbojoch, pretože práve to chýbalo jeho zverencom v predchádzajúcich dueloch.

Góly: D. Tokár 2.
ŽK: Antol, Bereš.
Zostava Sačurov: Antol – Lukáč (60. Dely), Bereš (77. Novický), Dobranský, Orosi, Kundráš (60. Brečka), Hric, D. Tokár, Truchan, P. Tokár, Tomčák.

1. Kochanovce 13 7 4 2 27:11 25
2. Breznica 13 7 2 4 26:20 23
3. Čierne n/T 13 6 4 3 16:13 22
4. Sačurov 13 7 1 5 23:22 22
5. Udavské 13 7 1 5 22:21 22