Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

IV. liga - 24. kolo

Šport / Futbal / IV. liga - 24. kolo

Štrba – Zámutov 2:2 (1:2)
Na výbornom trávniku sa hral od úvodu kvalitný futbal, pretože obidve mužstvá potvrdili svoje tabuľkové postavenie aj na hracej ploche. Divákom sa zápas musel páčiť, pričom remíza je spravodlivým vyjadrením priebehu.
Hostia mohli súpera zmraziť dokonalým spôsobom, ale Dica vychytal domáci brankár, Čižmár mieril do žrde a po delovke M. Hrica do brvna otvoril po následnej kontre skóre Mlynár. Zámutovčania si všetko vynahradili v závere prvého polčasu, kedy najskôr zakončil Čižmár akciu Bredu s Dicom a na 1:2 vzápätí upravil A. Hricov.
Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním otočiť priebeh vo svoj prospech, ale Žofčák svoj tím pri samostatnom nájazde podržal a rovnako pochodil na opačnej strane aj Juhás. Štrbe sa predsa len podarilo vyrovnať, keď po nevinne vyzerajúcej akcii skóroval opäť Mlynár. Do konca stretnutia mali ešte obidve mužstvá po šanci na zmenu skóre, ale výsledok už ostal nezmenený.
Góly: 36. Mlynár, 63. Mlynár – 41. Čižmár, 45. A. Hricov.
Zostava Zámutov: Žofčák – Varechaj, Dic (89. Biž), Béreš, Matta, L. Hricov (73. Kopčo), M. Hricov, Juhás (90. Jenčurák), Čižmár, A. Hricov, Breda.

Dl. Klčovo – Kračúnovce 5:1 (3:0)
Zápas sa mohol vyvíjať inak, keby hostia využili prvú príležitosť, ale Janok si s nedôrazným zakončením z päťky na čiare poradil. Vzápätí sa potvrdilo nedáš – dostaneš, keď Komár vyzval na skórovanie Delyho. Podobná situácia sa zopakovala aj o pár minút, keď gólovú strelu zblokoval Paľuš a na druhej strane pripravil pozíciu Homoľa pre Samselyho. V 35. min. sa v úlohe prihrávajúceho hráča opäť predstavil Homoľa, ktorý v tomto prípade nabíjal Jenčkovi. Štvrtý presný zásah pridal krížnou strelou Babjak a hoci Dzurjuv z pokutového kopu znížil, posledné slovo predsa len patrilo domácim, o čo sa postarala dvojica Komár – Homoľa.
Góly: 15. Dely, 28. Samsely, 35. Jenčko, 57. Babjak, 80. Homoľa – 69. Dzurjuv z 11 m.
Zostava Dl. Klčovo: R. Janok – Petričko (71. Popaďák), Koscelník, Paľuš (40. Tušim), Chmura, Babjak, Komár, Dely, Jenčko, Homoľa, Samsely (81. Jonek)