Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Šport / Futbal / VIDEO: Brankár Martin Kapraľ drží MFK Vranov rozdielovými zákrokmi

Dva zápasy, dva šlágre kola, dve čisté kontá, dve výhry. Vizitka brankára MFK Vranov Martina Kapraľa je o to pôsobivejšia, že proti 1. FC Tatran Prešov a aj v sobotu proti FK Humenné predviedol rozdielové zákroky, vďaka ktorým dal domácim víťazstvám zásadnú nadstavbu.

ANKETA - HRÁČ MFK VRANOV MESIACA AUGUST 2019
Hlasovať môžete na stránke WWW.MFKVRANOV.SK

Humenčania majú ofenzívnu silu, ktorá vzbudzuje rešpekt. Vo Vranove predviedli svoj útočný potenciál hneď v úvode. Cyril Vasiľ však mieril do brvna a Patrika Košudu s Filipom Serečinom vzápätí zastavil Martin Kapraľ. Jeho kľúčový zákrok, kedy štadión v očakávaní stíchol, prišiel po dvadsiatich minútach hry.

MFK VRANOV - 1. FC TATRAN PREŠOV 2:0: Za bezgólového stavu sa v 68. min. vrútil do pokutového územia Vranova Prešovčan Ľubomír Ivanko Macej, ale Martin Kapraľ vytiahol skvelý zákrok.

Patrik Košuda si na vlastnej polovici prevzal loptu. Doviedol ju až k súperovej šestnástke, kde výborne prihral Pavlovi Ruskovskému. Hosťujúci kapitán sa snažil mieriť k žrdi, ale M. Kapraľ vytiahol skvelý reflex. „Od toho som tam, aby som niečo chytil. Aký by to malo význam, ak by som nechytil nič navyše a nepodržal mužstvo práve v takejto chvíli, práve v takomto zápase? V situácii, ako bola táto, je dôležité, aby brankár pred strelcom „neušiel“, preto som sa snažil stáť na nohách do posledného momentu. Brankár sa musí vedieť spoľahnúť na vlastný reflex, ktorý ma v tomto prípade podržal,“ reagoval s úsmevom brankár MFK Vranov Martin Kapraľ a ďalej dodal: „Táto situácia vznikla z toho, že sme boli rozťahaní. Cez polčas sme si v šatni povedali, že si musíme dať na to väčší pozor a v druhom polčase to už bolo oveľa lepšie.“

MFK VRANOV - FK HUMENNÉ 1:0: V 20. min. sa za stavu 0:0 ocitol vo výbornej pozícii Pavol Ruskovský. Martin Kapral však svoj tím podržal!

Stretnutie sa hralo v skvelej atmosfére, malo výborné tempo, i svojich futbalových hrdinov. O výsledkovom osude sa s definitívnou platnosťou rozhodlo po zmene strán. Vranovčania boli po obrátke nebezpečnejší, ale gólman FK Humenné Dávid Slávik chytal výborne. Pri nájazde dvojice Matúš Digoň – Pavol Bellás však bol v 78. min. bezmocný aj on. „Divákom sa musel zápas páčiť, hralo sa z jednej strany na druhú, bolo veľa šancí, k tomu tri neuznané góly kvôli ofsajdom. Na umelej tráve sa dá hrať rýchly kombinačný futbal a keďže vyhrať chceli obidvaja, bola to záruka výborného zápasu, obzvlášť keď hrá Vranov proti Humennému. Klobúk dole pred chlapcami, ako dnešné stretnutie zvládli. V tejto horúčave ubúdali sily oveľa rýchlejšie, no jazdilo sa celý čas,“ zdôraznil M. Kapraľ.

×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok