Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

Piataci HC Bulls odolali proti Prešovu jedenástim oslabeniam

Šport / Ďalšie športy / Piataci HC Bulls odolali proti Prešovu jedenástim oslabeniam

Aké sú môžnosti reklamy?

Z hokejových nádejí HC Bulls Vranov boli v akcii mladší žiaci – 5. ročník a kadeti. Viac sa darilo piatakom, ktorí s prešovskými Tučniakmi získali bod. Dodáme, že stretnutie sa hralo v košickej STEEL Aréne. Kadeti síce prehrali s Prešovom, aj Liptovským Mikulášom, ale v ich prípade sa žiada dodať, že ide o kategóriu hráčov 9. ročníka, no polovicu tímu Vranovčanov tvoria „ôsmaci“, navyše hrajú proti súperom, ktorí v hokejových triedach pôsobia od šiestich rokov.

Piataci odohrali v STEEL Aréne historicky prvý zápas a už po 123 sekundách ich po vyhratom buly dostal do vedenia delovkou od modrej čiary Martin Tirita. „Domáci“ reagovali pohotovo a v 5. min. otočili na 3:1. V ďalšom priebehu rozhodcovia, do konca 1. tretiny, vylúčili piatich Vranovčanov (!), no naši hráči nielenže všetky oslabenia ubránili, ale Tobias Gabriel Janok v početnej nevýhode dokonca znížil na 2:3.

Úvod 2. tretiny sa niesol v znamení HC Bulls, keď po ďalšom góle Janoka a dvoch Mateja Lelkeša vyhrávali v 27. min 5:3. Prešovčania však zaznamenali kontaktný presný zásah okamžite o sedem sekúnd a v 39. min. aj vyrovnali.

V 48. min. zavŕšil Janok hetrik a hoci „Býci“ súpera prestrieľali 35:25, na víťazstvo to predsa len nestačilo. Prešov v 57. min. využil jedinú z 12 presiloviek a vyrovnal na konečných 6:6.

Mladým Vranovčanom patrí za výkonom a bojovnosť poďakovanie, pretože po vysokej prehre s HC Košice v predchádzajúcom kole nastúpili na ľad odhodlane a ich prístup znesie prísne kritéria.

5. ročník - 2. kolo, nadstavba o 1. - 6. miesto:
Prešov Penguins - HC Bulls Vranov 6:6 (3:2, 2:3, 1:1)
Góly: Janok 3, Lelkeš 2, Tirita.

Ostatné výsledky:
Trebišov - Košice 7:4

Najbližší zápas odohrajú piataci doma v STD Aréne v sobotu 18.01.2020 o 11:30 hod. proti Trebišovu. Šiestaci odohrajú najbližší zápas odohrajú doma v STD Aréne v sobotu 18.01.2020 o 09.00 hod. proti Gelnici.