Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY
Spektrum VRANOVSKÉ NOVINKY

COVID-19 ani u jedného z mužov z Banského zatiaľ potvrdený nebol

Správy / Obce / COVID-19 ani u jedného z mužov z Banského zatiaľ potvrdený nebol

COVID-19 ani u jedného z mužov z Banského zatiaľ potvrdený nebol
Aké sú môžnosti reklamy?

 

Ministerstvo zdravotníctva SR zverejnilo v nedeľu – 12. apríla na svojej webovej stránke informáciu o tom, že v okrese Vranov nad Topľou sú ďalšie dva potvrdené prípady ochorenia na COVID-19. Miesto trvalého pobytu ani u jednej z osôb špecifikované nebolo, malo však ísť o 18 a 39 ročných mužov. 

V priebehu dňa boli na jednom z portálov, ktorý uverejňuje zoznam pozitívnych osôb podľa miesta trvalého bydliska, lokalizované obidva prípady v Banskom. Keďže zverejnenie tejto informácie vyvolalo u občanov obavy, starosta obce Stanislav Maloš okamžite kontaktoval odbor krízového riadenia Okresného úradu vo Vranove nad Topľou a Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom vo Vranove nad Topľou. Vzniknutú situáciu o deň neskôr vysvetlil na sociálnych sieťach. „Dobrý deň drahí spoluobčania, počas včerajšieho dňa, 12.4.2020, bola tlačovými správami prezentovaná informácia o dvoch pozitívnych prípadoch COVID-19 v obci Banské. Podľa najnovších správ táto informácia nie je potvrdená. Dotyčné osoby došli zo zahraničia, sú v karanténe a po odbere vzoriek boli u nich zistené mutácie ochorení, nie však COVID-19. Osoby zostávajú v karanténe a bude vykonaný nový odber vzoriek na potvrdenie alebo vyvrátenie daného tvrdenia. Následne podáme informáciu o ďalšom postupe,“ napísal na Veľkonočný pondelok na facebookovej stránke obce starosta Banského Stanislav Maloš. 
 
Obidva muži, jeden sa vrátil z Českej republiky a druhý z Nemecka, boli testovaní v rámci iniciatívy, ktorou štát nariadil testovanie v marginalizovaných rómskych komunitách. V Banskom sa odber vzoriek uskutočnil v sobotu – 11. apríla v dopoludňajších hodinách.  S. Maloš určil miesto na odber mimo obce, na parkovisku oproti miestnemu cintorínu. „V spolupráci s našimi terénnymi sociálnymi pracovníkmi evidujeme na obecnom úrade zoznam občanov, ktorí sa vrátili zo zahraničia. Pôvodne malo byť testovaných šesť osôb, ale dohodli sme sa, že nakoniec otestujú všetkých jedenástich, ktorí figurovali v našej evidencii. Všetkým testovaným sa chcem poďakovať za to, že boli disciplinovaní a rešpektovali pokyny, vrátane dodržiavania 3-metrového odstupu, vďaka čomu prebehlo celé odoberanie vzoriek bez najmenších problémov,“ dodal S. Maloš. 
 
V Banskom si naďalej dávajú záležať na tom, aby riziko šírenia nového koronavírusu naozaj eliminovali. Už pred časom sme informovali, že obec každému občanovi zabezpečila ochranné rúško a napr. v piatok boli všetky verejné priestranstvá, vrátane obecného úradu, vydenzifikované. „V súvislosti s podozrením na COVID-19 som nariadil zákaz vstupu Rómov z iných osád do našej obce a rovnako som zakázal pohyb našich Rómov mimo obce, na čo dohliadajú členovia miestnej občianskej poriadkovej služby,“ zdôraznil S. Maloš. 
 
ZDROJ FOTO: www.slanskevrchy.sk
 

COVID-19 ani u jedného z mužov z Banského zatiaľ potvrdený nebol

Správy / Obce / COVID-19 ani u jedného z mužov z Banského zatiaľ potvrdený nebol

COVID-19 ani u jedného z mužov z Banského zatiaľ potvrdený nebol
Aké sú môžnosti reklamy?

 

Ministerstvo zdravotníctva SR zverejnilo v nedeľu – 12. apríla na svojej webovej stránke informáciu o tom, že v okrese Vranov nad Topľou sú ďalšie dva potvrdené prípady ochorenia na COVID-19. Miesto trvalého pobytu ani u jednej z osôb špecifikované nebolo, malo však ísť o 18 a 39 ročných mužov. 

V priebehu dňa boli na jednom z portálov, ktorý uverejňuje zoznam pozitívnych osôb podľa miesta trvalého bydliska, lokalizované obidva prípady v Banskom. Keďže zverejnenie tejto informácie vyvolalo u občanov obavy, starosta obce Stanislav Maloš okamžite kontaktoval odbor krízového riadenia Okresného úradu vo Vranove nad Topľou a Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom vo Vranove nad Topľou. Vzniknutú situáciu o deň neskôr vysvetlil na sociálnych sieťach. „Dobrý deň drahí spoluobčania, počas včerajšieho dňa, 12.4.2020, bola tlačovými správami prezentovaná informácia o dvoch pozitívnych prípadoch COVID-19 v obci Banské. Podľa najnovších správ táto informácia nie je potvrdená. Dotyčné osoby došli zo zahraničia, sú v karanténe a po odbere vzoriek boli u nich zistené mutácie ochorení, nie však COVID-19. Osoby zostávajú v karanténe a bude vykonaný nový odber vzoriek na potvrdenie alebo vyvrátenie daného tvrdenia. Následne podáme informáciu o ďalšom postupe,“ napísal na Veľkonočný pondelok na facebookovej stránke obce starosta Banského Stanislav Maloš. 
 
Obidva muži, jeden sa vrátil z Českej republiky a druhý z Nemecka, boli testovaní v rámci iniciatívy, ktorou štát nariadil testovanie v marginalizovaných rómskych komunitách. V Banskom sa odber vzoriek uskutočnil v sobotu – 11. apríla v dopoludňajších hodinách.  S. Maloš určil miesto na odber mimo obce, na parkovisku oproti miestnemu cintorínu. „V spolupráci s našimi terénnymi sociálnymi pracovníkmi evidujeme na obecnom úrade zoznam občanov, ktorí sa vrátili zo zahraničia. Pôvodne malo byť testovaných šesť osôb, ale dohodli sme sa, že nakoniec otestujú všetkých jedenástich, ktorí figurovali v našej evidencii. Všetkým testovaným sa chcem poďakovať za to, že boli disciplinovaní a rešpektovali pokyny, vrátane dodržiavania 3-metrového odstupu, vďaka čomu prebehlo celé odoberanie vzoriek bez najmenších problémov,“ dodal S. Maloš. 
 
V Banskom si naďalej dávajú záležať na tom, aby riziko šírenia nového koronavírusu naozaj eliminovali. Už pred časom sme informovali, že obec každému občanovi zabezpečila ochranné rúško a napr. v piatok boli všetky verejné priestranstvá, vrátane obecného úradu, vydenzifikované. „V súvislosti s podozrením na COVID-19 som nariadil zákaz vstupu Rómov z iných osád do našej obce a rovnako som zakázal pohyb našich Rómov mimo obce, na čo dohliadajú členovia miestnej občianskej poriadkovej služby,“ zdôraznil S. Maloš. 
 
ZDROJ FOTO: www.slanskevrchy.sk
 
×

ZNAČKY: Vranovské NOVINKY SPEKTRUM Stropkov Vranov Týždenník Noviny Zaujímavosti Občan Šport Kultúra Pohotovosť

Realizácia © 2019 GRAND STUDIO, s.r.o. - tvorba propagačnej grafiky a webových stránok